ثبت‌نام رايگان دانشجويان كميته امداد در دانشگاه‌ ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 امرداد 1390-09 August 2011بازدید 5064


ثبت‌نام رايگان دانشجويان كميته امداد در دانشگاه‌ ها

پرتال دانشگاهی کشور : مدير كل كميته امداد گيلان از ثبت‌نام رايگان دانشجويان زيرپوشش اين نهاد در تمام دانشگاه‌ها از ابتداي سال تحصيلي جديد خبر داد.

حسين علي‌محمدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اينكه در گذشته كميته امداد تنها قسمتي از شهريه دانشجويان را پرداخت مي‌كرد، از ثبت‌نام رايگان تمام دانشجويان زيرپوشش كميته امداد در همه دانشگاه‌هاي پيام نور، آزاد و سراسري از ابتداي سال تحصيلي جديد خبر داد.
وي درباره كمك هزينه‌هاي تحصيلي دانشجويان زيرپوشش، افزود: معمولاً كمك هزينه‌هاي تحصيلي در زمان آغاز هر ترم در دانشگاه‌ها پرداخت مي‌شد كه از اين پس با تصويب مجلس و رايزني‌هايي كه با تمام دانشگاه‌ها انجام شده، از دانشجويان زيرپوشش كميته امداد تنها با معرفي‌نامه و تاييديه از سوي كميته امداد ثبت‌نام به عمل مي‌آيد.
مديركل كميته امداد گيلان با بيان اينكه با اجرايي شدن اين طرح از سوي مجلس، تمام مشكلات و موانع تحصيلي دانشجويان زيرپوشش برطرف مي‌شود، خاطرنشان كرد: در گذشته نيز اين‌ گونه تعاملات بين كميته امداد و دانشگاه‌ها برقرار بوده كه هم‌اكنون با اجرايي شدن اين طرح گسترش مي‌يابد.
وي با تاكيد بر اينكه اين طرح از مهر ماه سال جاري اجرايي مي‌شود، تصريح كرد: با وجود اينكه هزينه دانشجويان دانشگاه‌هاي مختلف متفاوت است، از دانشجويان تنها با يك معرفي‌نامه ثبت‌نام به عمل مي‌آيد.
علي‌محمدي درباره پرداخت مستمري مددجويان خاطرنشان كرد: مستمري مددجويان براي هر خانوار ماهانه 75 هزار تومان در نظر گرفته شده كه معمولاً هر سه ماه يك‌بار پرداخت مي‌شود.
اين مسئول افزود: به محض اينكه اعتبارات جديد به صندوق كميته امداد واريز شود، بلافاصله به حساب خانوارها واريز مي‌شود.
مديركل كميته امداد امام خميني (ره) گيلان با بيان اينكه تنها 94 هزار خانوار در بانك ملي حساب دارند، بيان داشت: اين امر موجب مي‌شود تا كارها با سرعت بيشتري انجام شود.
وي تاكيد كرد: مددجويان مستمري بگير زيرپوشش كميته امداد از عدم پرداخت مستمري‌هاي خود به دليل پرداخت يارانه‌ها از طرف دولت نگران نباشند.
به گفته علي‌محمدي، پرداخت يارانه‌ها هيچ تاثير سوء بر پرداخت مستمري‌ها ندارد.
اين مسئول با اشاره به اينكه در صورت واريز اعتبار به صندوق كميته امداد، تمام مطالبات مددجويان نيز پرداخت مي‌شود، ابراز داشت: نظام جامع كميته امداد امام خميني (ره) در تلاش است تا تمام خدمات را به نحو مطلوب ارائه دهد.
مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) گيلان به اجراي طرح استعداديابي مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) اشاره كرد و گفت: اجراي برنامه‌هاي كارانگيزي، توان افزايي و خودكفايي از جمله خدمات طرح استعداديابي است كه به افراد تحصيل كرده با شرايط سني مناسب اعطا مي‌شود تا فرصتي براي رشد در ميدان كار و عمل براي آنها فراهم شود.
وي با بيان اينكه به افراد واجد شرايط تا سقف 20 ميليون تومان تسهيلات اعطا مي‌شود، افزود: از اين مبلغ تا سقف 10 ميليون تومان با سود 4 درصد از طريق معرفي به بانك‌ها و بقيه آن نيز از طريق معرفي به صندوق اشتغال كميته امداد بدون دريافت سود و كارمزد تامين مي‌شود.
علي‌محمدي از اجرايي شدن طرح استعداديابي در بيشتر شهرستان‌هاي گيلان خبر داد و متذكر شد: براي اجرايي شدن اين طرح از سال گذشته مقدمات شناسايي افراد و مددجويان عادي آغاز شده كه با تكميل پرسشنامه‌هايي از افراد با توان كاري اما نابلد در زمينه شكوفا شدن استعدادهاي‌شان، اطلاعاتي جمع‌آوري شده است.
به گفته وي، طبق رايزني‌هاي كميته امداد امام (ره) با اداره كل فني و حرفه‌اي استان براي معرفي هر نفر به فني و حرفه‌اي براي آموزش مهارت‌هاي مورد نظر 200 هزار تومان سرمايه‌گذاري مي‌شود.
مديركل كميته امداد امام خميني(ره) گيلان ابراز داشت: با اجرايي شدن اين طرح و توانمندسازي افراد زيرپوشش، برخي از خانوارها از دايره حمايتي كميته امداد خارج مي‌شوند.
وي درباره مراجعان و مددجوياني كه براي نخسنين بار به كميته امداد مراجعه مي‌كنند، اضافه كرد: براي تسريع در جمع‌آوري اطلاعات، مددجويان بايد از خود اطلاعات دقيق و شفاف و درست به بازرسان ارائه دهند.
علي‌محمدي با بيان اينكه زمان رسيدگي به تقاضاي استمداد مراجعان از كميته امداد حداكثر 15 روز است، اذعان داشت: در صورتي كه مراجعان از خود اطلاعات نادرست ارائه دهند اين امر به دليل حساسيت‌هاي ويِِژه خود به طول مي‌انجامد.
به گفته وي، كميته امداد در ارائه امور معنوي به مستمندان هيچ‌گونه محدوديتي ندارد ولي از لحاظ حمايت‌هاي مالي تنها در راستاي نياز افراد امدادرساني مي‌كند.


ثبت‌نام رايگان دانشجويان كميته امداد دانشگاه‌ ها

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها