تأسيس صندوق قرض‌الحسنه دانشجویی 90

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 شهریور 1390-11 September 2011بازدید 2298تأسيس صندوق قرض‌الحسنه دانشجویی 90


غلامرضا خواجه‌سروي معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در نشست معاونان فرهنگي و دانشجويي دانشگاه‌هاي کشور از تأسيس صندوق قرض الحسنه دانشجويي با سرمايه دانشجويان در سال تحصيلي جديد خبر داد.

وي با اشاره به ويژگي‌هاي سال تحصيلي جديد، حضور مسئولان کشوري در دانشگاه‌ها و گفت‌وگوي آنها با اساتيد و دانشجويان را که موجب افزايش نشاط اجتماعي و سياسي دانشگاهيان مي‌شود، به عنوان موضوع مهم در سال جديد تحصيلي عنوان کرد.

خواجه‌سروي خاطرنشان کرد: براي نخستين بار دانشگاه‌ها مي‌توانند قبل از شروع رسمي سال تحصيلي، برنامه‌هاي آموزشي و فرهنگي خود را آغاز کنند که از اين ميان مي‌توان به برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس و پاسداشت شهداي عرصه علم و فن‌آوري و ايجاد يادمان شهداي جهاد علمي در دانشگاه‌ها اشاره کرد.

معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم تصريح کرد: موضوع بيداري اسلامي کشورهاي منطقه در دانشگاه‌ها با محوريت تبيين علمي مدنظر است تا بدين وسيله الگوي مردم‌سالاري ديني را به عنوان الگوي قابل تعميم به کل جهان اسلام و خصوصاً کشورهاي درگير به موضوع بيداري اسلامي ارائه کنند.

وي داشتن ظرفيت عظيم اساتيد دانشگاهي را يک فرصت در دانشگاه ها عنوان کرد و اظهار داشت: اولويت سال تحصيلي جديد را تقويت پيوند استاد و دانشجو در زمينه‌هاي مختلف قرار داديم و شوراي فرهنگي دانشگاه‌ها و معاونان فرهنگي موظف هستند که برنامه‌هاي فرهنگي خود را بر اين اساس تنظيم و اجرا کنند.

خواجه‌سروي در ادامه گفت: در سال تحصيلي جديد، اساتيد دانشگاهي موظف هستند کرسي‌هاي آزادانديشي را بيش از پيش رونق دهند و به ارتقاء کمي و کيفي آن کمک کنند و در تشکيل حلقه‌هاي علمي و معرفتي به کمک دانشجويان آمده و در اين زمينه پيش گام باشند.

وي درخصوص مقابله با جنگ نرم در حوزه دانشگاهي تأکيد کرد: دانشجويان مي‌توانند با کمک گرفتن از پتانسيل اساتيد به مقابله با جنگ نرم دشمن بپردازند.

خواجه‌سروي حوزه اجتماعي در دانشگاه‌ها را بکر خواند و گفت: امسال بايد توسط معاونان فرهنگي و اجتماعي دانشگاه‌ها، دانشجويان علاقمند به حوزه‌هاي اجتماعي فعال شوند.

وي درخصوص جمعيت‌هاي خيريّه دانشجويي خاطرنشان کرد: جمعيت‌هاي خيريه دانشجويي از امسال از نظر تعداد و کيفيت يکپارچه تقويت مي‌شوند و حمايت خاصي از اين جمعيت دانشجويي را داريم.قرض‌الحسنه دانشجو 

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها