ابلاغ پرسش‌نامه يكپارچه دانشجويان جديدالورود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   23 شهریور 1390-14 September 2011بازدید 2185
ابلاغ  پرسش‌نامه يكپارچه دانشجويان جديدالورود


پرسش‌نامه یکسان و یکپارچه دانشجویان جدیدالورود به منظور اطلاع از توانمندیها و استعدادهای دانشجویان جدیدالورود به دانشگاههای تحت پوشش و نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد.
به گزارش فارس این پرسشنامه به منظور اطلاع از وضعیت شخصی و خانوادگی، شناسایی توانمندی‌ها و استعدادهای دانشجویان جدیدالورود و باهدف بهره‌مندی از توانایی‌های آنان و برنامه‌‌ریزی دینی، هنری، فرهنگی، اجتماعی متناسب با علایق دانشجویان طراحی شده است.

پیش از این دانشجویان جدیدالورود در اضطراب و تلاطم روزهای ابتدای ورود به دانشگاه و ثبت‌نام به ناگاه خود را در برابر چندین پرسشنامه یک برگی و چند برگی می‌‌دیدند که توسط ادارات مختلف دانشگاه، تشکل‌های دانشجویی و.... در اختیار آنان قرار می‌گرفت. و به اصرار از ایشان می‌خواستند تا به همه آنها پاسخ‌‌های دقیق، کامل و از  سر حوصله دهند. و این‌امر دانشجوی پرنشاط را از این تعدد پرسشنامه‌ها و انبوهی پرسش‌های غالباً تکراری خسته و ملول می‌کرد.

ستاد مرکزی استقبال از دانشجویان جدیدالورود با توجه به پرسش‌هایی که در پرسش‌نامه‌های متعدد دانشگاه‌ها وجود داشت با حذف مشترکات این پرسشنامه‌های متعدد و تجمیع آن در یک پرسشنامه، همچنین با عنایت به ثبت اطلاعات ضروری دانشجویان پرسشنامه واحد و تجمیع شده‌ای را طراحی و به دانشگاه‌های تحت پوشش و نظارت وزارت علوم ابلاغ کرد. ویژگی این پرسشنامه علاوه بر موارد بر شمرده شده، قابلیت تبدیل به بانک اطلاعاتی متشکل از مشخصات، مهارت‌ها، توانمندی‌ها و نیازهای دانشجویان جدیدالورود است.

محورهای پرسش‌های این پرسشنامه شامل مشخصات عمومی، تحصیلی، ایثارگری، افراد خانواده، توانمندی‌ها و مهارت‌های قرآنی و مذهبی، ورزشی، رایانه‌ای، زبان‌آموزی، هنری و ادبی، و مهارت‌های اجتماعی و زندگی است.

براساس توصیه‌نامه ستاد مرکزی استقبال از دانشجویان جدیدالورود، ستادهای استقبال در دانشگاه‌ها موظف شده‌اند از یک پرسش‌نامه واحد برای ثبت اطلاعات دانشجویان استفاده کنند و این پرسش‌نامه جایگزین تمامی پرسش‌نامه‌های تشکل‌های دانشجویی، ادارات فرهنگی، حراست و ... خواهد شد.پرسش‌نامه دانشجو

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها