ثبت نام اوليه عمره و عتبات دانشجويي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   03 مهر 1390-25 September 2011بازدید 13105
ثبت نام اوليه عمره و عتبات دانشجويي از 5 مهرماه آغاز مي شود

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد رضا فقيهي،رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت:ثبت نام عمره و عتبات دانشگاهيان از 5 مهرماه آغاز و تا 20 مهرماه در سايت لبيک ادامه دارد.

وي با اشاره به اينکه 20 مهرماه ثبت نام پايان مي پذيرد، گفت: از 23 تا 25 مهرماه قرعه کشي به صورت متمرکز انجام مي شود و نتايج آن به صورت اينترنتي اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين گفت:تغييرات خاصي در روش ثبت نام انجام نشده است.تنها شرط براي ثبت نام، دانشجو بودن، عدم تشرف به عمره دانشجويي و سن پائين تر از چهل سال براي دانشجويان است.در خصوص متاهلين دانشجو اولويت با کساني است که تاريخ عقد آنها بيشتر از دو سال نباشد.

وي خاطر نشان کرد:اعزام در اين دوره از بهمن سال جاري لغايت ارديبهشت سال 91 فقط در يک مرحله انجام خواهد گرفت و به دليل ماه مبارک رمضان در تابستان 91 اعزام نخواهيم داشت.

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد رضا فقيهي در خصوص تعداد زائران در سال جاري گفت:سهميه عمره دانشجويان از 25 هزار نفر به 30 هزار نفر افزايش يافته است و دانشگاهيان در سه گروه دانشجويان پسر،زوج هاي دانشجو و اساتيد به سرزمين وحي مشرف خواهند شد.

وي ادامه داد:برنامه هاي فرهنگي خاصي همانند دوره هاي قبل براي زائرين دانشجو در نظر گرفته ايم. مدينه و مکه شناسي مصور،زيارت دوره ويژه،بازديد از موزه شهر مکه،حضور در مسجد شيعيان و ... از برنامه هايي است که با همکاري بعثه و سازمان حج و زيارت فقط براي معتمرين دانشجو برنامه ريزي شده است.

فقيهي در خصوص روند جاري اعزام کاروان ها،مسائل رفاهي و خدمات فرهنگي به زائرين عتبات دانشجويي گفت:برنامه هاي فرهنگي و رفاهي جديدي براي زائرين عتبات در نظر گرفته ايم.از اواخر مهرماه سال جاري هتل هاي متمرکز دانشجويي در کربلاي معلي و نجف اشرف در اختيار دانشجويان قرار خواهد گرفت.اميدواريم با همکاري سازمان حج و زيارت،بعثه و شرکت شمسا بتوانيم خدمات فرهنگي- اجرايي مناسبي به زائرين عتبات ارائه دهيم.از مهرماه روزانه 2 اتوبوس به عتبات عاليات اعزام خواهند شد.در برخي از استانها اعزام به صورت هوايي هم انجام مي گيرد و در تلاشيم که پروازهاي بيشتري به دانشگاهيان اختصاص گيرد.

وي در خصوص اعطاي تسهيلات به زائرين عمره و عتبات دانشجويي گفت:با توافقات انجام شده با بانک هاي ملي و ملت به عمره گزاران دانشجو مبلغ 600 هزار تومان و به زائرين عتبات مبلغ 300 هزار تومان وام تعلق خواهد گرفت.ميزان وام ها نسبت به سال قبل افزايش نيافته است.

اخبار و اطلاعات تکميلي در خصوص عمره و عتبات دانشگاهيان از طريق سايت ستاد به آدرس http://labbayk.com    در اختيار متقاضيان قرار خواهد گرفت.
ثبت نام،عمره،عتبات،دانشجويی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها