اعطای مسکن مهر به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   16 مهر 1390-08 October 2011بازدید 5297

اعطای مسکن مهر به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری


معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اعطای مسکن مهر به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با پیش پرداخت ۵ تا ۸ میلیون تومان خبر داد.
براساس اعلام روز جمعه وزارت علوم، ‘محمود ملاباشی’ افزود: مسکن مهر آماده واگذاری به دانشجویان متاهل و تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی ارشد و دکتری است و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای دریافت مسکن مهر می‌توانند تا ۱۰ میلیون تومان پیش پرداخت کنند و مابقی آن به صورت وام خواهد بود که در حال رایزنی هستیم تا پیش پرداخت ۵ تا ۸ میلیونی را از منابع دیگر تامین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از واگذاری مسکن مهر به دانشجویان متاهل و تحصیلات تکمیلی، در مرحله بعدی این مسکن به دانشجویان کارشناسی نیز اعطا خواهد شد.
ملاباشی در خصوص تغذیه دانشجویی نیز گفت: روند ارائه غذا به دانشجویان در سال جاری تغییر پیدا کرده و به پیمانکاران بیرون از دانشگاه سپرده شده است و انتظار می رود که کیفیت غذای دانشجویان ارتقا یابد.
وی افزود: هم اکنون هر شخصی ماهانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان از دولت یارانه دریافت می‌کند و قیمت غذای دانشجویی از ۱۷۵ به ۳۷۵ تومان افزایش یافته که با این وضعیت دانشجویان هفته‌ای ۸۰۰ تومان،‌ ماهانه سه هزار و ۲۰۰ تومان و در یک سال تحصیلی ۲۵هزار تومان هزینه غذای دانشجویی پرداخت می‌کنند که هزینه بالایی نیست.
به گفته ملاباشی، در حال حاضر دانشجویان ۱۵ درصد هزینه غذای خود را پرداخت می‌کنند و مابقی آن توسط دانشگاه‌ها از طریق یارانه‌ها تامین می شود که تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور دانشجویان باید نیمی از هزینه غذای دانشجویی را بپردازند و مابقی آن از طریق یارانه دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود.
معاون وزیر علوم، ایجاد خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی را خواسته ای درست و منطقی دانست و اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم طرحی را ارائه داده است تا سرمایه‌داران و خوابگاه‌سازان با دریافت وامی با سود ۴ درصد خوابگاه‌های مجردی ومتاهلی بسازند و این در حالی است که قبلا این وام‌ها با سود ۱۶ تا ۲۰ درصد ارایه می‌شد
اعطای مسکن مهر،دانشجویان،کارشناسی ارشد،دکتری

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها