برگزاری مراسم با رویکرد عاشورایی در روز دانشجو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   17 آذر 1390-08 December 2011بازدید 1110


برگزاری مراسم با رویکرد عاشورایی در روز دانشجوبه گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر : معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها در روز 16 آذر گفت: امسال با توجه به مصادف شدن روز دانشجو با ایام محرم، مراسم 16 آذر در دانشگاه‌ها با رویکرد عاشورایی برگزار ‌شد.

غلامرضا خواجه‌سروی افزود: نشست‌های تخصصی با موضوعاتی نظیر نقش فرهنگ عاشورایی بر تحولات اخیر جامعه اسلامی و بیداری اسلامی در دانشگاه‌ها برگزار شده یا در روزهای آتی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه 16 آذر ماه امسال با یازدهم محرم مصادف شده است، گفت: ماهیت 16 آذرماه همان ماهیت شهادت، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی است و دانشگاهیان در این روز با برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری، ارادت خود را به اهل بیت علیهم‌السلام و شهدای کربلا به نمایش گذاشتند.

احمد علمشاهی، مدیرکل نظارت و ارزیابی وزارت علوم نیز درباره وضعیت دانشگاه‌ها در 16 آذر ماه امسال، به تقارن روز دانشجو با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اشاره کرد و گفت: مراسم بزرگداشت 16 آذر ماه امسال علی رغم تعطیلی‌ها، پرشورتر از گذشته بر سر مزار سه شهید دانشجو در امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد.

علمشاهی افزود: با توجه به علاقه‌ای که در جامعه دانشگاهی نسبت به آرمان‌های مکتب عاشورا وجود دارد و با توجه به پیروی آرمان‌های دانشجویی از مکتب حسینی، با وجود اینکه دانشگاه‌ها در 16 آذر ماه امسال حالت نیمه‌تعطیل داشتند اما برنامه‌های 16 آذر در قالب آئین‌های عاشورایی، سخنرانی و تقدیر از نخبگان و فعالین فرهنگی دانشگاه‌ها برگزار شد.

وی ادامه داد: برگزاری تجمعات و راه‌اندازی دسته‌های عزاداری در داخل دانشگاه‌ها و در کنار مزار شهدای دانشجو از دیگر برنامه‌های دانشجویان در روز دانشجو بود چراکه دانشگاهیان معتقدند همه شهدای دانشگاهی کشور ادامه‌دهنده راه شهدای 16 آذر هستند.

مراسم عاشورایی،روز دانشجو،مراسم روز دانشجو

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها