افزایش سهم کنکوریها از نخبه‌ شدن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   10 دی 1390-31 December 2011بازدید 1941


افزایش سهم کنکوریها از نخبه‌ شدن

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، عضو شورای استعداد درخشان وزارت بهداشت از تصویب افزایش کنکوریهای گروه تجربی و ریاضی مشمول حمایت در کمیسیون دائمی بنیاد ملی نخبگان خبر داد و گفت: 100 نفر اول کنکور تجربی مورد حمایت بنیاد قرار می گیرند.

دکتر سیدحمید جمال الدینی افزود: بر اساس مصوبه جدید کمیسیون دائمی بنیاد میزان افرادی که در کنکورهای سراسری مورد حمایت قرار می گیرند، 50 رتبه افزایش یافت، به این ترتیب 100 نفر اول گروه تجربی و 150 نفر اول گروه ریاضی در صورت تصویب هیئت امنا بنیاد به جمع مشمولان مورد حمایت می پیوندند.

معادل سازی فلوشیپ با پسادکتری

وی با اشاره به سایر حمایت هایی که از دانشجویان استعداد درخشان گروه علوم پزشکی از سوی بنیاد ملی نخبگان صورت خواهد گرفت، گفت: موضوع معادل سازی دوره فلوشیپ در گروه پزشکی با پسا دکتری در سایر گروه های علمی یکی از مهمترین موضوعات گروه علوم پزشکی بود که مورد تایید ریاست بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس این تایید و نگاه حمایتی بنیاد نخبگان، تسهیلاتی که از سوی این بنیاد برای افراد شاغل به تحصیل در دوره پسا دکتری وجود دارد به افراد حاضر در دوره های فلوشیپ پزشکی هم تسری می یابد.

بررسی ورود برگزیدگان دستیاری به گروه مشمولان نخبگان

عضو شورای استعداد درخشان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: همچنین با موافقت اولیه ریاست بنیاد ملی نخبگان موضوع ورود برگزیدگان دوره های دستیاری، دکتری و دانشنامه تخصصی در گروه علوم پزشکی در شمول حمایت های بنیاد مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تصویب کمیسیون های تخصصی و در نهایت کمیسیون دائمی و هیئت امنای بنیاد، این گروه ها نیز در حمایت بنیاد قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به چرخه حمایتی بنیاد ملی نخبگان که از دانش آموزان تا استادان ممتاز را در بر می گیرد، گفت: با حمایت از معادل سازی پسا دکتری با فلوشیپ پزشکی، ورود برگزیدگان دوره های دستیاری، دانشنامه و دکتری تخصصی، چرخه حمایت از استعدادهای درخشان گروه علوم پزشکی تکمیل می شود.

جمال الدینی، بخشی از کاهش شیب خروج از کشور نخبگان را به دلیل تسری قوانین حمایتی دانست و گفت: قوانین و آیین نامه های حمایتی که از سوی نهادهای مرتبط از جمله بنیاد ملی نخبگان و وزارتخانه های بهداشت و علوم اجرا شده اند به تکمیل چرخه حمایتی کمک کرده اند.

عضو شورای استعداد درخشان وزارت بهداشت افزود: در واقع آیین نامه های حمایتی بیشترین نگاه شان ایجاد فرصت توانمند سازی در راستای آموزش (حل مشکل ادامه تحصیل)، پژوهش (حمایت های پژوهشی) و اشتغال و کارآفرینی (شرکت های دانش بنیان) بوده است. در واقع تکمیل چرخه های حمایتی به ماندگاری بیشتر و تضمین حقوق این گروه از نخبگان و در نتیجه اعتماد آنها به نوآوری بیشتر و تولید ثروت از علم می انجامد.افزایش سهم کنکوری ها نخبگان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها