ثبت نام در شبکه اشتراک گذاری منابع علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   11 دی 1390-01 January 2012بازدید 2313ثبت نام در شبکه اشتراک گذاری منابع علمی

تعداد ثبت‌نام کنندگان در شبکه اجتماعی پژوهشگران انجمن (اجتماع نخبگان جامعه، محققان و نوآوران) با استقبال جامعه علمی کشور به 1400 نفر رسید.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، ثبت نام برای عضویت در شبکه اجتماعی انجمن از هفدهمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک کامپیوتر و تجارت الکترونیکی - الکامپ و دوازدهمین نمایشگاه هفته پژوهش آغاز شد و روز 26 آذرماه امسال، با حضور رئیس‌جمهوری در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما از این شبکه اجتماعی رونمایی شد.

هم اکنون و با گذشت کمتر از 20 روز از زمان آغاز ثبت ‌نام بیش از 1400 نفر به عضویت شبکه اجتماعی انجمن درآمده‌اند.
به اشتراک گذاری منابع علمی همچون پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، طرح‌های پژوهشی، مقاله‌های همایش‌ها، مقاله‌های نشریات و گزارش دولتی از جمله ویژگیهای این شبکه اجتماعی است و کاربران می‌توانند زمینه‌های پژوهشی را در پروفایل خود اضافه کنند.
در این راستا سیستم منابع اطلاعات علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با بیش از 700 هزار رکورد اطلاعات علمی، منابع علمی موجود در پایگاه اطلاعاتی را بر حسب ارتباط با زمینه پژوهشی انتخاب شده به کاربران پیشنهاد می‌دهد.
همچنین کاربران شبکه اجتماعی انجمن می‌توانند کتابخانه شخصی در پروفایل خود ایجاد کرده و با توجه به موضوعات مورد علاقه به قفسه بندی آن اقدام کنند. در این حالت سیستم منابع پیشنهادی را به کاربر اعلام کرده و کاربر می‌تواند، منبع را در کتابخانه خود به اشتراک بگذارد.
کاربران می توانند در صفحه مربوط به منابع علمی، در مورد منبع علمی اظهارنظر و ابراز علاقه کنند و همچنین مطلع شوند که هریک از منابع در کتابخانه چه افرادی موجود است.
ثبت نام و دسترسی به شبکه اجتماعی انجمن از طریق نشانی http://anjoman.irandoc.ac.ir ممکن است.ثبت نام شبکه اشتراک گذاری منابع علمی شبکه اجتماعی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها