ممنوعیت انتقال دانشجویان به دانشگاه تهران در ترم دوم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 دی 1390-08 January 2012بازدید 1521ممنوعیت انتقال دانشجویان به دانشگاه تهران در ترم دوم

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به ممنوعیت نقل و انتقال دانشجویان به دانشگاه تهران در نیمسال دوم تحصیلی، گفت: امکان رسیدگی به تقاضای 800 نفری دانشجویان برای انتقال به دانشگاه تهران در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری وجود ندارد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از حبرگزاری مهر، سید مهدی قمصری با بیان اینکه تقاضای نقل و انتقال 700 تا 800 دانشجو به دانشگاه تهران در نیمسال دوم تحصیلی روی پرتال وزارت علوم دیده می شد، اضافه کرد: فاصله بین دو نیمسال تحصیلی آنقدر کوتاه است که فرصت رسیدگی نیست و امکان انتقال به دانشگاه تهران جز در برخی موارد استثنایی از جمله تصمیمات کمیسیون موارد خاص یا پیشامدی برای برخی دانشجویان خانم، وجود ندارد.

معاون دانشگاه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: ساز و کار پذیرش مهمان در دانشگاه تهران تنها برای نیمسال نخست تحصیلی امکان پذیر و قاعده کلی بر عدم پذیرش دانشجویان مهمان است.

وی تاکید کرد: سالی یک بار افرادی که موقتاً مشکلی دارند و باید در این دانشگاه تهران تحصیل کنند، مورد بررسی قرار می گرفتند. به یک سری تقاضاها در تابستان سال جاری رسیدگی و عده ای در نیمسال نخست تحصیلی سال جاری مهمان دانشگاه تهران شدند.

به گفته معاون آموزش دانشگاه تهران، اکثریت قریب به اتفاق دانشجویانی که در نیمسال نخست تحصیلی به عنوان مهمان در دانشگاه تهران حضور می یابند برای نیمسال دوم به طور خودکار در این دانشگاه حضور دارند.

وی علت این امر را در دو مورد از جمله نهایی نشدن ریز نمرات این دانشجویان در نیمسال اول تحصیلی و آماده نشدن شرایط دوباره پذیرش در دانشگاه مبدا عنوان کرد.


ممنوعیت انتقال دانشجویان دانشگاه تهران ترم دوم انتقالی دانشگاه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها