زمان اعزام دانشجویان به عمره اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   25 بهمن 1390-14 February 2012بازدید 1999زمان اعزام دانشجویان به عمره اعلام شد

تهران- رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان زمان اعزام 250 كاروان از اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاههای كشور را اعلام كرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگذاری  ایرنا، براساس اعلام روز دوشنبه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، حجت الاسلام والمسلمین 'سید محمد رضا فقیهی' گفت: بیش از سی هزار نفر از دانشگاهیان سراسر كشور از اواخر سال جاری و ابتدای سال 91 به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: سه هزار و 800 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاههای كشور از 6 اسفند تا 25 فروردین ماه سال 91به عمره اعزام می شوند و زمان اعزام دانشجویان مجرد نیز از 25 فروردین تا 10 اردیبهشت 91 و اعزام دانشجویان متاهل از 10 اردیبهشت تا 6 خرداد ماه خواهد بود.

فقیهی یادآور شد: به دلیل ممانعت عربستان از تشرف دختران مجرد، سهمیه دختران به دانشجویان متاهل داده شد و این گروه بیشترین سهمیه را در اعزام های امسال دارند.

وی در خصوص افزایش قیمت عمره كه باعث نارضایتی زایران شده است گفت: سال گذشته هتل های اساتید كیفیت پائین تری داشت و خود اساتید نسبت به این وضع معترض بودند و امسال با بهبود كیفیت هتل ها طبیعی است كه در این قسمت افزایش قیمت داشته باشیم و علاوه براین تلاش شده با ارتقای كیفیت هتل ها، برنامه های فرهنگی و مسابقات را نیز افزایش و علاوه بر كمیت زایران، كیفیت را نیز ارتقا دهیم.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان توضیح داد: هتل محل اقامت اساتید درجه 2 و هتل دانشجویان درجه 3 است و هزینه عمره بر اساس ایستگاههای پروازی، متفاوت خواهد بود اما میانگین قیمت عمره اساتید حدود یك میلیون و 200 هزار تومان و برای دانشجویان مبلغی كمتر از این تعیین شده است.

وی با بیان اینكه افزایش قیمت عمره ربطی به ستاد عمره ندارد، ادامه داد: عواملی همچون افزایش قیمت دلار و خدمات هواپیمایی ایرانی و سعودی بر قیمت عمره تاثیر داشته و این افزایش فقط شامل گروههای دانشجویی و اساتید نیست و شامل زائران عادی نیز می شود.

فقیهی در خصوص اختصاص سهمیه به نخبگان دانشگاهی گفت: ما امسال سهمیه ای در اختیار افراد ویژه دانشگاهها، نخبگان، فعالان فرهنگی سیاسی، روسای دانشگاهها و برگزیدگان جشنواره های دانشجویی قرار دادیم و در مجموع حدود شش هزار سهمیه به افراد نخبه دانشگاهی تعلق گرفته است.

وی یادآورشد: با همكاری بانك ملت مشكل پرداخت وام حل شده و هر زائر می تواند مبلغ ششصد هزار تومان بابت تسهیلات عمره از بانك ملت دریافت كند كه این وام به صورت قرض الحسنه و كارمزد چهار درصدی است و هیچ گونه مشكل شرعی ندارد.

نزدیك به 30 هزار نفر از دانشگاهیان شامل دانشجویان پسر مجرد، دانشجویان متاهل و اعضای هیات علمی به سفر زیارتی عمره مفرده سال 91-1390 اعزام خواهند شد.
دانشجو عمره

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها