ثبت بيش از 61 هزار ازدواج دانشجویی در سال 90

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   26 بهمن 1390-15 February 2012بازدید 2085ثبت بيش از 61 هزار ازدواج دانشجویی در سال 90


معاون فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها گفت :آمار ثبت ازدواج هاي دانشجويي همه ساله روند صعودي داشته و امسال به 61 هزار و 400 زوج رسيده است .


به گزارش «شيعه نيوز» به نقل از واحد مرکزي خبر ،  حجت الاسلام قريشي در جمع خبرنگاران افزود : از اين تعداد  23 هزار زوج  در کارگاه هاي آموزشي نهاد که به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار مي شود ؛ شرکت خواهند کرد .

وي افزود : از هفته گذشته اعزام کاروانهاي زوج هاي دانشجو به مشهد مقدس آغاز شده است و در هرکاروان بين 700 تا هزار دانشجو اعزام مي شوند که به مدت سه روز در کلاسهاي آموزشي و تخصصي شناخت زوجين و فرهنگي و آموزشي و معنوي شرکت مي کنند. 

قريشي با بيان اينکه 433 هزار زوج دانشجو در 15 سال گذشته در ازدواج هاي دانشجويي نهاد نمايندگي ثبت نام کرده اند افزود :از ثبت نام کنندگان ازدواج هاي دانشجويي امسال ،29 و نيم درصد هر دو دانشجو هستند همچنين 5 / 67  درصد ثبت نام کنندگان  دانشجويان دختر و بقيه پسران دانشجو هستند .

معاون فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها  متوسط سن دانشجويان پسر در ازدواج هاي دانشجويي امسال را 5 / 25 سال و براي دختران 5 / 22 سال اعلام کرد و افزود : حدود 21 درصد آنها در زمان ثبت نام شاغل بوده اند .

وي درمورد مقطع تحصيلي زوج هاي دانشجوي امسال نيز گفت : از مجموع ثبت نام کنندگان ازدواج هاي دانشجويي سال تحصيلي جاري، 5 / 72 درصد درمقطع کارشناسي ، 12 درصد در مقطع کارداني، 5 / 12  درصد در مقطع کارشناسي ارشد و نزديک به سه درصد در دوره هاي دکترا تحصيل مي کنند.

حجت الاسلام قريشي همچنين به مهريه هاي زوجهاي دانشجو اشاره کرد و افزود : 33 درصد زوج هاي دانشجو سفرهاي معنوي را نيز جزو مهريه خود قرار داده اند و جالب اينجاست که آمار طلاق در بين افرادي که مهريه هاي سنگين داشته اند بيش از ديگران گزارش شده که نشان دهنده اين است که مهريه هاي سنگين ، ضامن دوام خانواده نيست .

معاون فرهنگي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دردانشگاه ها  آمار طلاق در ازدواج هاي دانشجويي دانشگاه هاي کشور را کمتر از يک درصد عنوان کرد و افزود : فهرستي از 185 هزار زوج دانشجو که طي پنج سال گذشته در سامانه ازدواج هاي دانشجويي ثبت نام کرده اند تهيه  و به سازمان ثبت احوال معرفي شدند که براساس آمارهاي استخراج شده اين سازمان ،  هزار و 300 زوج از اين دانشجويان طلاق گرفته بودند .

وي با ابراز گلايه از برخي اظهار نظرها مبني بر افزايش طلاق در ميان دانشجويان گفت : برخي نهادها و شخصيت هاي حقيقي  نداشتن شغل و درآمد و پختگي لازم در بين دانشجويان جوان را مهم ترين عوامل طلاق زوجهاي دانشجويي بيان ميکنند در حاليکه هم کفوي ، درک متقابل و شادابي دوران جواني اين زوجها و برگزاري کلاسهاي اموزشي براي اين زوجها به استحکام پايه هاي زندگي انها کمک و خلاف اين ادعاها را ثابت مي کند.


ازدواج دانشجویی 90

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها