اعزام بیش از ۳۰ هزار دانشجو به عمره مفرده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   26 بهمن 1390-15 February 2012بازدید 1690اعزام بیش از ۳۰ هزار دانشجو به عمره مفرده

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، از اعزام بیش از ۳۰ هزار دانشجو به عمره مفرده خبر داد و اظهار داشت: این سهمیه در مقایسه با دیگر سهمیه‌ها، رقم قابل توجهی است.


به گزارش پرتال دانشگاهی کشور ، حجت‌الاسلام سید محمدرضا فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، در نشست شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خوزستان، گفت: عملکرد ستاد در اعزام دانشجویان هر سال مورد بررسی و آسیب شناسی قرار می‌گیرد که بر اساس بررسی انجام شده در سال گذشته مشخص شد که در حدود 84 درصد از دانشجویانی که در این سال به حج مشرف شده بودند، از نظر اعتقادی متحول شدند.

وی با بیان اینکه اعزام دانشجویان به حج عمره کاری سخت و دشوار است به طوری که سالانه بیش از 800 هزار نفر از طریق سازمان حج و زیارت به حج عمره اعزام می‌شوند، تصریح کرد: سهمیه اعزام سالانه دانشجویان به عمره 30 هزار نفر است که در مقایسه با دیگر سهمیه‌ها، رقم قابل توجهی است.

وی اضافه کرد: اعزام دانشجویان به حج عمره تأثیری بی‌بدیل بر روی زائران خانه خدا دارد، به طوری که بر اساس نظر نسجی های به عمل آمده نشان داد که بسیاری از دانشجویانی که به سفر معنوی حج عمره مشرف می‌شوند، در این سفر متحول شده و این تحول روحی به صورتی ماندگار در آنها باقی می‌ماند.

حجت الاسلام فقیهی، با اشاره به ایجاد برخی از شبهات برای جوانان پس از بازگشت از سفر معنوی حج، اذعان داشت: در چنین شرایطی باید به سؤالات و شبهات دانشجویان پاسخ داد و دانشجویان پس از بازگشت از سفر عمره نباید رها شوند بلکه باید ارتباط آنها با ستاد عتبات دانشگاهیان حفظ شود.

همچنین حجت الاسلام سید محسن شفیعی، رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان، خاطر نشان کرد: اعضای این شورا در زمینه اعزام دانشجویان تلاش بسیار خوبی داشته اند و همین موضوع موجب شده کار اعزام در کوتاه ترین زمان انجام شود.

وی ادامه داد: مدیران کاروان های عمره دانشجویی در استان هم در رده بهترین و باتجربه ترین افراد در این زمینه هستند و وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند، رؤسای دانشگاه ها و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها هم در این زمینه فعالیت خوبی داشته اند و همین همکاری ها موجب شده اعزام دانشجویان به خوبی انجام شود.

وی با بیان اینکه جامعه دانشجویی استان خوزستان 240 هزار نفر جمعیت دارد که این قشر از جامعه از تنوع بسیاری برخوردار است، افزود: دانشگاه‌های مختلفی هم در استان خوزستان فعالیت دارند که در سطوح مختلف تحصیلی دانشجو می‌پذیرند و اخیراً هم رویش‌های جدیدی داشته‌ایم و دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان ایجاد شده است.

حجت الاسلام شفیعی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور استان 70 هزار و دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های دولتی و آزاد استان تعداد زیادی دانشجو دارند، یاد آور شد: بسیاری از دانشگاه‌های استان، مخصوصاً دانشگاه‌های جدیدالتاسیس تقاضای افزایش سهمیه دارند و پیشنهاد می شود با ایجاد شرایطی، امکان استفاده از ظرفیت عمره استان در این بخش فراهم شود.

محمدعلی دلارام، مدیرکل حج و زیارت خوزستان، نیز در این نشست عنوان کرد: با توجه به هماهنگی بسیار خوبی که در زمینه اعزام دانشجویان به حج عمره وجود دارد، این توانایی در استان وجود دارد که تعداد پروازهای عمره دانشجویی از این استان افزایش یابد.

وی تأکید کرد: به طور متوسط سالانه 20 تا 22 هزار عمره گزار از خوزستان به سرزمین وحی اعزام می شوند که در این زمینه رتبه هشتم کشوری را در اختیار داریم. در ثبت نام جدید هم 263 هزار نفر برای تشرف به عمره ثبت نام کرده اند که در این زمینه پنجمین استان کشور هستیم.

وی با بیان یانکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سال 93 به بعد ظرفیت اعزام به حج عمره از خوزستان به دو برابر افزایش می یابد، توضیح داد: در بخش حج تمتع هم 6 هزار و 500 زائر در قالب 42 کاروان اعزام می شوند که در این بخش هم رتبه چهارم کشور را در اختیار داریم.

منبع : شبستان


اعزام دانشجو عمره مفرده

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها