عذرخواهی وزارت علوم از دانشجویان به خاطر مشکلات دریافت ارز تحصیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   29 بهمن 1390-18 February 2012بازدید 1569
عذرخواهی وزارت علوم از دانشجویان به خاطر مشکلات دریافت ارز تحصیلی


معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با اعلام تغییر روند مقررات ارز از سوی بانکها و عذرخواهی از دانشجویان، ابراز امیدواری کرد که نامه معرفی دانشجویان بدون نام بانک برای دانشجویان صادر و به آنان تحویل داده شود.

حسن مسلمی نائینی ضمن عذرخواهی از تمام دانشجویان و خانواده هایشان بخاطر مشکلات و کاستیهای متعدد بوجود آمده برای آنها در راه دریافت ارز تحصیلی در گفتگو با مهر، یادآوری کرد: تا پیش از مهرماه سال 90، وظیفه اصلی اداره اعزام با هزینه شخصی، ارائه تسهیلاتی برای دانشجویان خارج از کشور به منظور دریافت معافیت تحصیلی برای متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور همچنین ارائه تسهیلات غیرارزی شامل معافیت از عوارض خروج و به تعویق انداختن تعهدات مربوط به آموزش رایگان تا پایان دوره تحصیل بود که این امر توسط 5 نفر از کارشناسان اداره کل بورس انجام می شد.

وی ادامه داد: در این راستا نیز سامانه "نشا" برای ثبت نام متقاضیان راه اندازی شد که روزانه کمتر از 20 نفر به صورت الکترونیک ثبت نام می کردند. ولی بعد از آن با توجه به اینکه بانک مرکزی جمهوری اسلامی مقررات ارزی را تغییر داده و پرداخت ارز دانشجویی را منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کرد، این اداره کل داوطلبانه مسئولیت بررسی مدارک متقاضیان و صدور نامه های مربوط را پذیرفت.

به گفته معاون بورس وزارت علوم، هم اکنون بیش از 22 هزار نفر جهت دریافت نامه معرفی به بانک برای دریافت ارز دانشجویی ثبت نام کرده و حدود 13 هزار نامه معرفی صادر شده همچنین 9 هزار نفر نیز در نوبت هستند.

مسلمی نائینی در ادامه با بیان اینکه روزانه بیش از 400 نفر ثبت نام کرده و با همکاری 11 نفر از کارشناسان روزانه به 250 نفر خدمت رسانی می شود، گفت: تا مردادماه سال91  به متقاضیان نوبت داده شده است اما متاسفانه روزانه بیش از 50 نفر به علت عدم همکاری مناسب، جهت تغییر نام بانک به بانک یا شعبه دیگر و دریافت معرفی نامه به این وزارت مراجعه می کنند.
وی افزود: به تازگی با توجه به هماهنگی که مدیران بانک مرکزی انجام داده اند، اسامی افرادی که ثبت نام کنندگان برای بانکها ارسال خواهد شد و از طریق وبگاه اداره کل امور دانشجویان خارجی به اطلاع متقاضیان رسانده شده تا به بانکهای مربوط مراجعه کنند.

این مقام مسئول در وزارت علوم ابراز امیدواری کرد تا بتوان نامه های معرفی تمام دانشجویان را بدون نام بانک صادر کرده و تا 5 اسفندماه سال جاری در شهرهای اهواز، ارومیه، تبریز، همدان، شیراز، کرمانشاه، مشهد، بابلسر و اصفهان به متقاضیان تحویل داده شود تا بدین وسیله از بازگشت نامه برای تعویض بانک یا شعبه جلوگیری شود.


وزارت علوم دانشجویان دریافت ارز تحصیلی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها