رقابت 190 تیم دانشجویی و دانش‌آموزی در مسابقات هوافضا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   03 اسفند 1390-22 February 2012بازدید 1685رقابت 190 تیم دانشجویی و دانش‌آموزی در مسابقات هوافضا

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: با حضور 190 تیم، چهارمین دوره مسابقات دانش‌آموزی ـ دانشجویی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حال برگزاری است.
چهارمین دوره‌ مسابقات دانش‌آموزی و دانشجویی هوافضا در حالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شد که 190 تیم دانش‌آموزی و دانشگاهی آماده رقابت با یکدیگر در بخش‌های گلایدر، هاورکرافت، موشک آبی و بالن داخل سالن، هستند.

محمد مهدی مشکی دبیر اجرایی این دوره از مسابقات دانش‌آموزی ـ دانشجویی هوافضا اظهار داشت: چهارمین دوره‌ مسابقات دانش‌آموزی ـ دانشجویی هوافضا در بخش دانش‌آموزی با شرکت 75 تیم در گروه گلایدر، 45 تیم در گروه هاورکرافت، 50 تیم در گروه موشک آبی و 10 تیم در گروه بالن داخل سالن و در بخش دانشجویی 10 تیم در گروه گلایدر دانشجویی برگزار می‌شود.

وی افزود: در گروه گلایدر تیم‌های شرکت کننده قطعات و بال گلایدر را آماده‌سازی کرده و با تنظیم گلایدر خود، به صورت دست پرتاپ آن را آماده رقابت می‌کنند، برد گلایدر و مدت زمان پرواز آن بر روی هوا بیشترین امتیاز را در این بخش دارد.

همچنین در بخش موشک آبی، دانش‌آموزان شرکت کننده باید با نصب بالک و چتر بر روی بطری‌ آب موشک بتوانند به وسیله کمپرسور، فشار هوا و آب، موشک خود را بر روی هوا نگه دارند که مدت زمان نگه داشتن موشک بر روی هوا مهمترین معیار امتیازدهی در این گروه است.

دبیر اجرایی چهارمین دوره‌ی مسابقات دانش‌آموزی - دانشجویی هوافضا ادامه داد: در بخش بالن داخل سالن نیز تیم‌ها باید بتوانند از طریق موتور و تجهیزاتی که در اختیار دارند بالن خود را بر روی هوا نگه دارند همچنین در گروه هاورکرافت که یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این مسابقه است شرکت کنندگان، موتورهایی بر روی هاورکرافت خود تعبیه می‌کنند که با فشار هوا بین سطح زمین و هاورکرافت فاصله ایجاد کرده تا با کاهش اصطکاک بتوانند هاورکرافت خود را از خشکی و آب‌های پیش‌بینی شده در پیست مسابقه عبور دهند.

دانشجویی دانش‌آموزی مسابقات هوافضا

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها