مرخصی بارداری بدون احتساب سنوات برای دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   23 فروردین 1391-11 April 2012بازدید 1576مرخصی بارداری بدون احتساب سنوات برای دانشجویان

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: وزیر علوم گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای دانشجویان دختری که بچه‌دار می‌شوند، از زمان بارداری به مدت دو سال می‌توانند از مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی خود، استفاده کنند.
کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جامعه دانشگاهی، جامعه‌ای انقلابی، علمی و توام با ایمان است ولی کسانی هم هستند که از روی ناآگاهی تفکرات دیگری دارند، گفت: برخی افراد فکر می‌کنند که اندیشه و فکر آن طرف(غربی‌ها) درست است و آن را ترویج می‌کنند و ما تأکید می‌کنیم آنچه با اسلام مخالف باشد، در دانشگاه‌های ما جایی ندارد.

وی تصریح کرد: گروه دیگری نیز هستند که تفکرات خاصی دارند ولی آنها را در محیط دانشگاه ترویج و تبلیغ نمی‌کنند و فقط از علم خود برای رسیدن به معلوم استفاده می‌کنند و آن را دراختیار جوانان قرار می‌دهند و این اشکالی ندارد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: مردم و مراجع عظام تقلید به ما اجازه نخواهند داد که امکانات و فضاهای دانشگاه‌ها را در اختیار کسانی قرار دهیم که با نظام عناد دارند.

دانشجو خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های ما باید به سمتی حرکت کند که در آن معرفت و شناخت بیشتر نسبت به آموزه‌های دینی ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در دانشگاه‌ها بومی گزینی را به خصوص برای دانشجویان دختر در اولویت قرار دادیم و آیین‌نامه نقل و انتقال دانشجویان را نیز اجرا کردیم و سال گذشته 45 هزار متقاضی داشتیم.

دانشجو یادآور شد: طبق این آیین‌نامه، دانشجویان بخصوص دانشجویان دختر می‌توانند به نزدیکترین محل سکونت خود منتقل شوند.

وی افزود: دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز می‌توانند برای تحصیل به داخل کشور بازگردند، ولی اینکه آنها بگویند ما در ایران درس می‌خوانیم ولی در خارج امتحان می‌دهیم، این درست نیست.

وزیر علوم گفت: یک ابلاغیه توسط وزرات علوم تهیه شده است که طبق آن دانشجویان دختری که ازدواج کنند و بچه‌دار شوند، از زمان بارداری به مدت دو سال می‌توانند از مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی خود، استفاده کنند.

مرخصی بارداری سنوات دانشجویان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها