باز شدن دوباره سایت ثبت‌نام بن‌کارت‌های دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 فروردین 1391-18 April 2012بازدید 4007باز شدن دوباره سایت ثبت‌نام بن‌کارت‌های دانشجویی

اعتبار بن کارت دانشجویی پیش از این ۲ میلیارد تومان اعلام شده بود که با افزایش یک میلیارد دیگر از امروز سایت ثبت نام مجددا باز و دانشجویان قادر به ثبت‌نام خواهند بود.


به گزارش فارس، اختصاص بیست میلیارد ریال و آغاز ثبت‌نام بن‌کارت‌های دانشجویی از ۲۵ فروردین خبری بود که چندی پیش منتشر و حسین‌پور مسئول بن کارت الکترونیک معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته از درخواست افزایش این اعتبار به دلیل استقبال علاقه‌مندان خبر داده بود که این موضوع امروز محقق شد.

بر این اساس صبح امروز با استقبال و ثبت‌نام دانشجویان، سقف ۲میلیارد تومان اعتبار بن‌کارت دانشجویی پر و سایت ثبت‌نام به دلیل پرشدن سقف اعتبار بسته شد، اما امروز معاونت ارشاد اعلام کرد که یک‌ میلیارد ریال دیگر به این اعتبار افزوده شده و از این زمان سایت مجددا باز و دانشجویان علاقه‌مند قادر به ثبت‌نام خواهند بود.

پیش از این اعلام شده بود که دانشجویان تا ۱۵ اردیبهشت مهلت دارند تا در سایت مربوطه ثبت‌نام کنند، اما استقبال دانشجویان این مهلت زمان را به امروز رساند. دانشجویان جهت دریافت بن‌کارت دانشجویی مجددا از امروز می‌توانند به سایت www.tibf.net مراجعه و مراحل ثبت‌نام را انجام دهند.

عنوان شده اگر دانشجویی در هنگام ثبت‌نام با عدم وجود نام دانشگاه خود در سایت مواجه شد می‌تواند به بخش «سایر» مراجعه و ثبت‌نام خود را انجام دهد، زیرا برخی دانشگاه‌های غیرانتفاعی و یا دانشگاه‌های علمی کاربردی جدید تاسیس هستند که نام آنها در لیست ارائه شده از وزارت علوم وجود ندارد، اما به دلیل اینکه دانشجویان علاقه‌مندان این دانشگاه‌ها بتوانند برای گرفتن بن‌کارت ثبت‌نام کنند می‌توانند از قسمت«سایر» ورود و با شماره دانشجویی خود اقدام به ثبت‌نام کنند.

کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است؛ یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و پنحمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است، مبلغ یارانه ۲۰ هزار تومان است و دانشجویانی که علاقمند به دریافت این کارت هستند، باید در سامانه ثبت‌نام کنند و پس از دریافت شماره رهگیری به شعب منتخب بانک صادرات ایران مراجعه کنند و با پرداخت ۲۰ هزار تومان یک کارت خرید ۴۰ هزار تومانی دریافت نمایند.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب داخلی است. در سایت ثبت‌نام آمده، توزیع کارت در شعب منتخب بانک صادرات ایران از روز شنبه ۲ اردیبهشت شروع می‌شود.

گفتنی است، با این افزایش اعتبار سقف اعتبار بن کارت دانشجویی به ۳۰ میلیارد ریال رسید.سایت ثبت‌نام بن‌کارت‌های دانشجویی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها