تغيير شرايط نقل‌ و‌ انتقال دانشجویان خانم در دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   05 اردیبهشت 1391-24 April 2012بازدید 2301تغيير شرايط نقل‌ و‌ انتقال دانشجویان خانم در دانشگاه آزاد
رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به جزييات آيين‌نامه نقل و انتقال دانشجويان به محل دائمي زندگي خود، اظهار كرد: متقاضيان نقل و انتقال به صورت مشروط دو ترم در واحدهاي محل زندگي خود مهمان مي‌شوند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر فرهاد دانشجو در حاشيه مراسم تجديد ميثاق دانشگاهيان دانشگاه آزاد با امام راحل(ره)، در جمع خبرنگاران با اشاره به جزييات آيين‌نامه نقل‌وانتقال دانشجويان به محل دائمي سكونت خود، گفت: بر اساس اين آيين‌نامه تسهيلاتي براي انتقال دانشجويان فراهم شده است؛ به گونه‌اي كه دانشجويان پسر براي دو ترم به صورت مهمان به واحد محل زندگي خود منتقل مي‌شوند و در صورتي كه در آن مدت معدل آنان بالاي 17 باشد انتقال آنان به صورت دائمي انجام مي‌شود.

تسهيلات ويژه نقل‌ و انتقال دانشجويان دختر
وي افزود: از آن‌جايي كه براي خانم‌ها احترام ويژه‌اي قائل هستيم، اگر خانمي پس از انتقال در زمان مهماني معدلش بالاي 15 شود، به صورت دائم به واحد محل سكونت خود منتقل مي‌شود و در نهايت مدرك دانشگاه مبدأ را دريافت مي‌كند.

تحقق تخفيف شهريه تا دو سال آينده
رييس دانشگاه آزاد درخصوص تخفيف شهريه تا پايان سال دوم رياست خود، اظهار كرد: البته دانشجويان ورودي‌هاي جديد دوره‌هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته 20 درصد تخفيف شهريه به آنان تعلق مي‌‌گيرد و در صورتي كه دانشجويان اين دوره‌ها ترم خود را آغاز كرده باشند بر اساس معدل، شهريه آنان كاهش مي‌يابد. به عبارتي هرچقدر معدل دانشجويي از 20 كمتر شود به همان ميزان، تخفيف كمتر مي‌شود.

ميزان شهريه دانشگاه آزاد زياد نيست
دانشجو با مقايسه‌ي شهريه دانشگاه آزاد با شهريه مدارس غيرانتفاعي يادآور شد: شهريه دانشگاه آزاد با مدارس غيرانتفاعي فاصله چنداني ندارد.

وي ادامه داد: به عبارتي ميزان شهريه زياد نيست ولي در مقايسه با توان مردم زياد است. بنابراين بايد كاري كرد كه بار مالي با ايجاد منابع جديد مالي از دوش مردم برداشته شود كه در اين رابطه در حال ساماندهي اين موضوع هستيم.

رييس دانشگاه آزاد با بيان اين‌كه سهم دانشگاه در ارتباط با صنعت در سال گذشته 10 ميليارد تومان بوده است، گفت: در واقع دانشگاه كمتر از يك درصد با صنعت ارتباط داشته است، اين در حاليست سهم دانشگاه تربيت مدرس در ارتباط با صنعت درزمان رياست بنده 30 درصد بوده است. بر اين اساس درصدديم با همكاري معاونين اين ميزان به تدريج افزايش يابد.

دانشجو تصريح كرد: ميزان شهريه دانشگاه آزاد در دوره‌هاي كارداني و كارشناسي در برخي رشته‌ها از ميزان شهريه پيام نور و علمي كاربردي بيشتر است. اين به اين دليل است كه رقابت در بعضي رشته‌ها به درستي توزيع نشده است كه بايد آن را اصلاح كنيم.

احتمال تعطيلي دانشگاه در روزهاي پنج‌شنبه
وي درخصوص احتمال تعطيلي دانشگاه در روزهاي پنج‌شنبه، اظهار كرد: خيلي از كارمندان متقاضي هستند كه دانشگاه پنج‌شنبه‌ها تعطيل شود و ساعت كاري آنان در ساير روزها توزيع شود. البته خيلي از اعضاي هيات علمي تمايل دارند كه اين اتفاق نيفتد، به هر حال در حال بررسي اين مساله هستيم ولي هنوز اين امر امكان‌پذير نيست. پس از بررسي تمام جوانب امر نتيجه اين بررسي‌ها تا اوايل مهرماه اعلام مي‌شود.

جزييات تعليق واحد آكسفورد
رييس دانشگاه آزاد درباره‌ تعليق واحد آكسفورد، گفت: دولت انگليس در اين مورد خبطي كرده و مسائل آموزشي و سياسي را با هم قاطي كرده است. در واقع چون به خاطر تحريم‌ها حساب‌ها بسته شده است نمي‌توانيم حقوق كارمندان و اعضاي هيات علمي آن‌جا را پرداخت كنيم. البته ما در آن‌جا هيچ دانشجوي در حال فارغ‌التحصيلي نداشتيم كه مدرك آن مورد بحث باشد.

دانشجو افزود: اعضاي هيات علمي و كارمنداني كه در اين واحد حضور داشتند به دنبال اخذ مجوز براي رشته‌هاي اين واحد بوده‌اند و 40 دانشجو كه در دانشگاه‌هاي انگليس تحصيل مي‌كردند قرار بود پس از فارغ‌التحصيلي در اين واحد فعاليت كنند و 60 دانشجوي ديگر هم كه از ايران در آن واحد ثبت‌نام كرده بودند به ايران بازگشته بودند و در واحدهاي داخل تحصيل مي‌كردند. بنابراين هيچ دانشجويي در آن‌جا مشغول به تحصيل نبوده و كلاسي در آن‌جا تشكيل نمي‌شد.

وي با بيان اين‌كه نبايد مسائل آكادميك و آموزشي را با مسائل سياسي قاطي كرد، گفت: حتي اگر شما بخواهيد فعاليت بنده را ارزيابي كنيد بايد با سوالات آموزشي و آكادميك اين كار را انجام دهيد. البته وزارت امور خارجه اين موضوع را تا رفع موانع پي‌گيري مي‌كند.

رييس دانشگاه آزاد، تصريح كرد: البته ماموريت همه‌ كارمندان و اعضاي هيات علمي اين واحد لغو شده است و با سايرين نيز تسويه حساب شده است.

مذاكره با بانك مركزي براي تاسيس بانك دانشگاه آزاد
دانشجو با اشاره به ارايه‌ پيشنهاد تاسيس بانك دانشگاه آزاد، اظهار كرد: ايجاد بانك براي دانشگاه هدف نبوده است، بلكه هدف جذب منابع مالي جديد است كه در اين راستا مي‌توان با تجاري كردن محصولات و ارتباط با صنعت، منابع مالي جديد ايجاد كرد. البته بررسي‌هاي لازم در اين مورد در حال انجام است ولي مطمئنا تاسيس بانك، تنها منابع جذب نخواهد بود بلكه يك راهكار است و در اين رابطه مذاكراتي با رييس بانك مركزي داشته‌ايم.

راه‌اندازي واحد دانشگاه آزاد در ابوموسي
وي از راه‌اندازي واحد دانشگاه آزاد در ابوموسي خبر داد و افزود: تا خون در رگهايمان جاري است از كشورمان دفاع خواهيم كرد و اگر به تاريخ رجوع كنيد متوجه مي‌شويد كه بحرين هم مال ماست. بنابراين كاري نكنند كه ادعاهاي تاريخي‌مان را رو كنيم.

بررسي لغو بخشنامه ممنوعيت تحصيل كارمندان
رييس دانشگاه آزاد درخصوص بخشنامه ممنوعيت تحصيل كارمندان در دوره‌ رياست قبلي، خاطرنشان كرد: در مورد اين موضوع تجديدنظر خواهيم داشت. البته بايد از دلواپسي‌هاي مسوولين قبلي مراقبت كنيم ولي بررسي‌هاي لازم براي اين موضوع انجام خواهد شد.

دانشجو درخصوص كاهش تخفيف 50 درصدي شهريه براي معلولين، گفت: اين موضوع را بررسي مي‌كنيم.

فعاليت تشكل‌هاي سياسي در چارچوب قانون آزاد است
وي با اشاره به فعاليت تشكل‌هاي سياسي در دانشگاه، اظهار كرد: در كشور ما مردم‌سالاري ديني حاكم است كه اساس آن آزادي و ريشه‌ي آزادي، قانون است. بنابراين همه‌ دانشجويان در چارچوب قانون اجازه دارند فعاليت كنند. هم‌چنين ما سعي مي‌كنيم بستري فراهم شود تا آنان در چارچوب اين قوانين فعاليت‌هاي پررنگي داشته باشند.

رييس دانشگاه آزاد در خاتمه در خصوص روابط وي با دكتر جاسبي گفت: در بعضي از مسائل با دكتر جاسبي مشورت مي‌كنم؛ چرا كه ايشان زحمت‌هاي زيادي براي دانشگاه آزاد كشيده‌اند.

تغيير شرايط نقل‌ و‌ انتقال دانشجویان خانم دانشگاه آزاد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها