شرایط عضویت مشروطی ها در شورای صنفی دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   13 اردیبهشت 1391-02 May 2012بازدید 1742
 شرایط عضویت مشروطی ها در شورای صنفی دانشجویی

آیین نامه جدید شورای صنفی دانشجویان به گفته معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم به دانشگاهها ابلاغ شد که براساس آیین نامه جدید شرایط عضویت دانشجویان مشروطی در شوراهای صنفی تغییر کرده و بند رفاهی نیز به عنوان شورا اضافه شده است.
مجتبی بذرافشان ضمن اشاره به جزئیات آیین نامه شورای صنفی - رفاهی دانشجویان به بیان تفاوتهای این آیین نامه با آیین نامه پیشین پرداخت و گفت: شفاف تر شدن وظایف و محدوده فعالیت شوراها همچنین افزایش دامنه فعالیتهای رفاهی از ویژگی آیین نامه جدید است که در این میان واژه " رفاه " به عنوان آیین نامه به این علت اضافه شد که در آیین نامه مذکور به مسائل رفاهی دانشجویان توجه بیشتری شده است.

وی از اعمال برخی تغییرات در ترکیب اعضای هیأت مرکزی نظارت بر شورای صنفی - رفاهی خبر داد و اعلام کرد که رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به عنوان نایب رئیس این هیأت منصوب شده است و افزایش دو معاون به سه معاون در ترکیب اعضای شورا از دیگر موارد تغییرات است که در این میان دو معاون دانشجویی و یک معاون فرهنگی در ترکیب اعضای هیأت مرکزی نظارت بر شورای صنفی - رفاهی وزارت علوم قرار گرفتند و دبیران شورای صنفی هم از 2 نفر به 5 نفر افزایش یافتند.

به گفته معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم به جز امور خدماتی و رفاهی به امور مذهبی هم با هماهنگی نهادهای متولی توجه شده و جز وظایف این شورا محسوب می شود.

بذرافشان در ادامه با اشاره به اینکه در آیین نامه پیشین، مجوز برخی فعالیتهای شورای صنفی دانشجویان باید از هیأت نظارت بر تشکلهای اسلامی دریافت می شد و این قید در آیین نامه جدید حذف شده گفت: از این پس دانشجویان برنامه خود را به شورای دانشجویی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ارائه می دهند و پس از تصویب در آن شورا، مجوز را دریافت می کنند و می توانند فعالیت داشته باشند.

این مقام مسئول در وزارت علوم در ادامه به شرایط عضویت دانشجویان در این شورا اشاره کرد و گفت: دانشجویان برای عضویت در شورای صنفی - رفاهی باید به جای معدل 12 دارای معدل 13 باشند، دانشجویان پیش از این تا 3 ترم مشروطی می توانستند در این شورا عضو شوند اما الان اگر بیشتر از یک ترم مشروطی داشته باشند امکان عضویت در شورا را ندارند.

وی خاطر نشان کرد: پیش از این دانشجویان به تعداد دانشکده ها و خوابگاهها شورای صنفی داشتند که این تعداد برای دانشجویان مشکل ایجاد می کرد اما هم اکنون این شورا انسجام بیشتری یافته است.

معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم درباره بودجه این شورا اظهار داشت: برنامه هایی که نیاز به هزینه دارد با تایید معاون دانشجویی و در چارچوب این آیین نامه از ردیف اعتبارات دانشجویی و رفاهی پرداخت می شود.
 


مشروطی ها شورای صنفی دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها