بررسی امكان ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی قبل از انقلاب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   22 اردیبهشت 1391-11 May 2012بازدید 1568

بررسی امكان ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی قبل از انقلاب

آخرين وضعيت نقل و انتقال دانشجويان

مديركل دانشجويان داخل وزارت علوم با اشاره به آغاز مهلت ثبت درخواست انتقال از ابتداي مهر ماه و ثبت‌ درخواست حدود 15 هزار نفر در سامانه مهماني و انتقال تاكنون گفت: حداقل هشت هزار نفر از دانشجويان دانشگاه‌هاي دولتي، بيش از سه هزار نفر از دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و مابقي از دانشگاه فني و حرفه‌اي در اين سامانه ثبت‌نام كردند.

بذرافشان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه متقاضيان انتقال تا پايان ارديبهشت براي ثبت درخواست انتقال مهلت دارند، گفت: از اين تعداد ثبت‌نامي حدود هفت هزار و 30 نفر زن و حدود هفت هزار و 500 نفر مرد هستند، همچنين 12 هزار و 700 نفر از آنان مجرد و حدود 2200 نفر از آنان متاهل هستند.

آخرين آمار نقل‌ و‌انتقال دانشجويان

وي با اشاره به بومي بودن حدود چهارهزار و 400 نفر از اين دانشجويان، گفت: حدود 10 هزار و 500نفر نيز غيربومي بوده‌اند.

بذرافشان با بيان اينكه حدود 12 هزار نفر از دانشجويان متقاضي روزانه و 2800 نفر از دانشجويان شبانه در اين سامانه ثبت‌نام كرده‌اند، افزود:حدود دوهزار و 800 دانشجو در مقطع كارداني، 9 هزار و 800 نفر مقطع كارشناسي و دوهزار و 200 دانشجو در مقطع كارشناسي ناپيوسته متقاضي نقل و انتقال و مهماني بوده‌اند.

وي تصريح كرد: 9 هزار و 600 نفر متقاضي مهماني، يكهزار و 800 نفر متقاضي مهماني دائم، يكهزار و 850 نفر متقاضي تمديد مهماني و يكهزار و 400 نفر متقاضي انتقالي در ساير دانشگاه‌هاي كشور بوده‌اند.

پايان ارديبهشت آخرين مهلت ثبت‌ درخواست انتقال
وي با تاكيد بر اين نكته كه اين مهلت آخرين فراخوان تقاضاي نقل و انتقال و مهماني براي دانشجويان در سال جاري است، گفت: از اين پس به دو علت يك فراخوان در سال اعلام مي‌شود اول اينكه دانشجويان در گذشته براي هر ترم بايستي درخواست مي‌دادند كه اين نگراني و دغدغه براي خانواده و دانشجويان وجود داشت كه مطمئن نبودند كه براي نيمسال بعد پذيرش مي‌گيرند يا خير. از طرف ديگر با اعلام يك فراخوان در سال فرصت بيشتري به دانشگاه‌ها براي رسيدگي دقيق‌تر داده مي‌شود.

موافقت دانشگاه‌ها با مهماني دانشجويان دختر از ترم اول

وي در ادامه با اشاره به دغدغه دانشجويان ورودي جديد به خصوص دانشجويان دختر براي نقل و انتقال و مهماني اظهار كرد: با توجه به اينكه براي دانشجويان ورودي جديد سامانه‌اي طراحي نشده است، اين افراد مي‌توانند از طريق مهماني مبنا اقدام كنند تا از ترم اول در دانشگاه مورد نظر خود مهمان شوند.

وي با بيان اينكه از امسال اميدواريم دانشجويان ورودي جديد بتوانند مهماني بگيرند، گفت: پيش از اين 50 درصد ظرفيت دانشگاه‌ها براي اين دانشجويان داده شده بود كه الان اين ظرفيت بيشتر شده است.

آخرين وضعيت دانشجويان انصرافي

بذر افشان در ادامه با اشاره به ثبت تقاضاي بازگشت به تحصيل دانشجويان انصرافي، گفت: به دليل جابجايي سازمان امور دانشجويان به محل جديد هنوز اين افراد تعيين تكليف نشده‌اند وهمچنين كليت اين مبحث اين بود كه با توجه به شروطي مانند معدل، تعداد سالهاي مشروطي و سال ورودي اين افراد جمع‌بندي شوند.

وي ادامه داد: به علت اينكه اين شرايط علي‌القاعده محدوديت‌آور بود، بيش از چهارهزار و 600 نفر در بازه زماني يك ماهه متقاضي نقل و انتقال و مهماني بودند.

درخواست بازگشت به تحصيل دانشجوي انصرافي سال 54

مدير كل دانشجويان داخل با بيان اينكه در ميان اين افراد معدل‌ها، ورودي‌هاي مختلف و مشروطي‌هاي متفاوتي مشاهده شده است، افزود: به عنوان مثال در ميان اين متقاضيان افرادي بودند كه داراي هفت ترم مشروطي و يا ورودي سال 54 بوده‌اند.

بازنگري مجدد دستورالعمل جديد نقل‌ و انتقال

وي با بيان اينكه دستورالعمل جديد نقل‌ و انتقال بازنگري خواهد شد، گفت: در نهايت دستورالعمل قطعي با اطلاع از نظر دانشگاه‌ها نهايي و اعلام خواهد شد.

وي با بيان اينكه تا پايان ارديبهشت‌ماه تمامي تقاضاها مورد بررسي قرار مي‌گيرد افزود: پس از آن بر اساس دستورالعمل جديد، فراخوان ديگري به مدت حداكثر يك ماه اعلام مي‌كنيم تا متقاضيان بر اساس اين دستورالعمل ثبت‌نام كنند.

كليه متقاضيان انصرافي از مهرماه مشغول به تحصيل مي‌شوند

بذرافشان با بيان اينكه كليه متقاضيان انصراف از تحصيل واجد شرايط در مهرماه سال جاري مشغول به تحصيل خواهند شد، افزود: حدود يك هزار و 200 نفر از اين افراد واجد شرايط دستورالعمل بودند.

احتمال موافقت با درخواست بازگشت به تحصيل انصرافي‌هاي قبل از انقلاب

مدير كل دانشجويان داخل در خاتمه با اشاره به اين دستورالعمل جديد، اظهار كرد: ممكن است در اين دستورالعمل تعداد سالهاي مشروطي و يا سال ووردي به دانشگاه را عقب‌تر بيندازيم. چرا كه داده‌ها نشان مي‌دهد كه اگر بخواهيم به سالهاي قبل از پيروزي انقلاب برگرديم تعدادي متقاضيان زياد نخوهد بود و مي‌توانيم آنها را پوشش دهيم. البته محتواي دروس تغيير كرده و سن افراد بالا رفته است،بنابراين اين افراد بايد بر اساس دستورالعمل جديد بررسي شوند.


اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها