جزييات آماري تقاضاي انتقالي و مهماني دانشجويان اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   23 اردیبهشت 1391-12 May 2012بازدید 1981
جزييات آماري تقاضاي انتقالي و مهماني دانشجويان اعلام شد

تهران - مديركل امور دانشجويان داخل وزارت علوم از ثبت نام بيش از 14 هزار نفر دانشجوي متقاضي نقل و انتقال تا امروز خبر داد و گفت: ثبت نام دانشجويان براي انتقالي و مهماني تا پايان ارديبهشت ماه ادامه دارد.

'مجتبي بذرافشان مقدم' روز چهارشنبه اظهار داشت: ثبت نام اينترنتي انتقال و مهماني دانشجويي از اول ارديبهشت ماه آغاز شده كه تا صبح امروز تعداد 14 هزار و 751 نفر در سامانه وزارت علوم تقاضاي خود را به ثبت رسانده اند.

وي با بيان اينكه دانشجويان دختر در اولويت انتقالي و مهماني وزارت علوم قرار دارند، گفت: هفت هزار و 290 نفر از ثبت نام كنندگان در سامانه نقل و انتقال دانشجويي، دختر و هفت و هزار و 461 نفر پسر هستند.

بذرافشان يادآور شد: با اينكه دانشجويان متاهل در اولويت انتقالي و مهماني هستند اما از مجموع تقاضاهاي به ثبت رسيده، 12 هزار و 638 مورد مربوط به دانشجويان مجرد و دو هزار و 113 مورد مربوط به دانشجويان متاهل است.

وي تعداد دانشجويان بومي متقاضي نقل و انتقال را چهارهزار و 325 نفر و آمار دانشجويان غيربومي متقاضي اين فرايند را 10 هزار و 426 نفر ذكر كرد.

به گفته مديركل امور دانشجويان داخل وزارت علوم، دانشجويان مقطع كارداني تعداد دو هزار و 784 تقاضا، دانشجويان كارداني به كارشناسي تعداد 9 هزار و 819 تقاضا و دانشجويان مقطع كارشناسي نيز تعداد دو هزار و 148 تقاضا براي انتقال و مهماني در سامانه اينترنتي انتقال به ثبت رسانده اند.

وي خاطرنشان كرد: از مجموع ثبت نام هاي انجام شده، 9 هزار و 650 نفر متقاضي مهماني، هزار و 882 نفر متقاضي مهماني دائم، هزار و 850 نفر متقاضي تمديد مهماني و هزار و 369 نفر متقاضي انتقالي هستند.

بذرافشان ادامه داد: 9 هزار و 145 مورد از تقاضاهاي انتقال و مهماني به ثبت رسيده در سامانه انتقال از طرف دانشجويان دانشگاه هاي دولتي، سه هزار و 507 مورد توسط دانشجويان دانشگاه هاي غيرانتفاعي و دو هزار و 99 مورد نيز از سوي دانشجويان آموزشكده هاي فني و حرفه اي مطرح شده است.

وي با يادآوري اينكه امسال ثبت نام انتقال و مهماني دانشجويي تنها در يك نوبت و براي هر دو نيمسال تحصيلي انجام مي گيرد به داوطلبان توصيه كرد تا 31 ارديبهشت ماه كه آخرين مهلت ثبت نام اينترنتي است براي تكميل تقاضانامه اينترنتي خود اقدام كنند.

بذرافشان توضيح داد: سال گذشته ثبت نام انتقال و مهماني دانشجويي براي ترم مهر در ارديبهشت ماه و ثبت نام براي ترم بهمن نيز در آبان ماه صورت مي گرفت و دانشگاه ها براي بررسي تقاضاها فرصت كمي داشتند و دانشجويان هم بايد دوبار براي ثبت تقاضا اقدام مي كردند كه با تك نوبتي شدن ثبت نام، هم دانشگاه ها زمان بيشتري براي بررسي تقاضاها دراختيار دارند و هم كار دانشجويان راحت تر خواهد شد.

براساس دستورالعمل جديد نقل و انتقال دانشجويي، دانشگاه هاي مبدا تا 15 تيرماه و دانشگاه هاي مقصد نيز تا 15 شهريورماه فرصت دارند تا نظر موافق يا مخالف خود را به متقاضيان اعلام كنند.
انتقال دانشجویان مهماني دانشجويان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها