عدم اعتماد جنبش دانشجویی ایران به 1+5

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 اردیبهشت 1391-13 May 2012بازدید 1142
عدم اعتماد جنبش دانشجویی ایران به 1+5

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت گفت: جنبش دانشجویی نسبت به طرف‌های مذاکره ایران در 1+5 اعتماد ندارد.

مهدی امیریان دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت در خصوص دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات 1+5 در استانبول ‌اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در همه دورهای مذاکره منطق مستدل و مبتنی بر قانون و استدلال را بیان کرده و مهم‌ترین امتیازی که نسبت به سایر کشورها دارد، این است که از مذاکرات بر مبنای منطق و گفت‌وگو استقبال می‌کند و از اینکه تحت فشارهای سیاسی برخی کشورها قرار گیرد، برائت می‌جوید.

وی افزود: ایران معتقد است که با همین قوانین بین‌المللی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی نیز آن را در ظاهر پذیرفته و قبول دارند، می‌تواند از حقوق خود دفاع کند.

امیریان در مورد موضع کشورهای غربی اظهار داشت: کشورهای غربی به قوانین پایبند نیستند و به انحاء مختلف از قوانین عدول می‌کنند تا با سیاسی‌کاری و منحرف کردن اذهان عمومی به مقاصد نامشروع خود دست یابند.

دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت با اشاره به هدف کشورهای غربی از منحرف کردن اذهان عمومی تصریح کرد: کشورهای غربی با تبلیغات گسترده سعی دارند که فعالیت‌های ایران را غیرصلح‌آمیز بیان کنند اما به دلیل گزارش‌های آژانس بین‌المللی نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند.

این فعال دانشجویی به فتوای مقام معظم رهبری در رابطه با حرام بودن سلاح‌های اتمی اشاره کرد و گفت: این فتوا تمام نقشه‌های کشورهای غربی را نقش بر آب کرد.

وی افزود: علاوه بر فتوای مقام معظم رهبری، حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی موجب شد تا جمهوری اسلامی با مشروعیت و مقبولیت از حقوق ملت ایران دفاع کند.

امیریان در خصوص بدقولی‌های کشورهای غربی در مذاکرات‌های گذشته 1+5 تصریح کرد: جنبش دانشجویی نسبت به طرف‌های مذاکره اعتماد ندارد و باید جمهوری اسلامی به گونه‌ایی مذاکرات را هدایت کند که کشورهای غربی نتوانند از صداقت ایران سوءاستفاده کنند.

وی افزود: مسئولین نظام جمهوری اسلامی در این مذاکرات باید با تدبیر و هوشمندی مذاکره را انجام دهند که بعد از بدقولی کشورهای غربی، نظام جمهوری اسلامی ایران متضرر نشود که البته این ظرفیت و قابلیت در تیم مذاکره کننده ایران مشاهده می‌شود.
جنبش دانشجویی ایران 1+5

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها