رونمايي سامانه ثريا در هفته جاري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   08 خرداد 1391-28 May 2012بازدید 1623
رونمايي سامانه ثريا در هفته جاري

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:دكتر حسيني گفت: سامانه جامع مديريت امور و ارتباط با نخبگان (سامانه ثريا) در هفته جاري با حضور رئيس بنياد ملي نخبگان رونمايي مي شود.

دکتر سيد حسن حسيني اظهار داشت: مسئولان بنياد ملي نخبگان ايحاد سامانه ثريا را با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري مبني "بر تهيه يک بانک اطلاعاتي جامع از نخبگان و استعدادهاي برتر که در آن مشخصات كلي از نخبگان و برآوردي از تعداد نخبگان كشور و توانايي آنها مشخص باشد"، از يک سال پيش در الويت فعاليتهاي بنياد قرار دادند و گروهي را مامور ايجاد بانك جامع اطلاعاتي از نخبگان كردند.

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان در ادامه با اشاره به فلسفه انتخاب نام ثريا براي اين سامانه افزود: نام سامانه از حديث نبوي که "اگر دانش در ثريا باشد مرداني ازسرزمين پارس به آن دست مي يابند" گرفته شده است.

وي تصريح کرد: اين سامانه مجموعه نرم افزاري است که از بخش هاي بانک اطلاعات يکپارچه الکترونيکي، گردش کار الکترونيکي، ارتباط الکترونيکي و تهيه گزارش هاي آماري و تحليلي تشکيل شده است.

دکتر حسيني با بيان درج اطلاعات نخبگان در سامانه ثريا خاطرنشان کرد: اين سامانه شامل اطلاعات تحصيلي و علمي ، تسهيلات دريافت شده توسط نخبگان و استعداد برتر از بنياد و بطوركلي مشخصات کساني است كه مورد حمايت بنياد قرار مي گيرند .

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان اضافه کرد: در سامانه جامع مديريت امور و ارتباط با نخبگان، اطلاعات از دو روش بر روي سامانه ثبت مي شود يا اطلاعات از سازمان ها و نهادهاي مربوط به امور نخبگان دريافت شده و بر روي سامانه قرار داده مي شود، مانند اطلاعات مربوط به برگزيدگان کنکورهاي سراسري،المپيادها و يا اطلاعات کساني که خودشان به بنياد مراجعه مي كنند، مانند مخترعان

وي با اشاره به تعداد افراد ثبت شده در اين سامانه بيان کرد: تاکنون اطلاعات حدود 7هزار نفر از کل کشور در اين سامانه ثبت شده است.

دکتر حسيني هدف از ايجاد سامانه ثريا را عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري و دسترسي آسان به اطلاعات نخبگان و استعدادهاي برتر در راستاي حمايت جدي تر از آنها دانست.

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان گفت: سامانه ثريا روز چهارشنبه 10خرداد با حضور دکتر سلطانخواه آغاز به کار مي کند و با افتتاح اين سامانه تمامي اطلاعات و آمار درخصوص جامعه آماري نخبگان مستند خواهد شد.

وي در پايان گفت: همچنين راه اندازي سامانه ثريا ارتباط نخبگان و مراجعه كنندگان به بنياد را تسهيل خواهد كرد و افراد از مراجعه حضوري به بنياد بي نياز مي شوند.

سامانه ثريا نخبه بنیاد ملی نخبگان

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها