نحوه نقل و انتقال دانشجويان جديدالورود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   12 خرداد 1391-01 June 2012بازدید 1700
نحوه نقل و انتقال دانشجويان جديدالورود


مدير كل امور دانشجويان داخل وزارت علوم از ثبت‌نام 31 هزار نفر متقاضي در سامانه نقل و انتقال و مهماني دانشجويي در سال جاري خبر داد.


به گزارش ايسنا، مجتبي بذرافشان مقدم در چهل و سومين همايش معاونان آموزشي دانشگاه‌هاي كشور با اشاره به عملكرد مهماني و انتقال دانشجويي در سال گذشته، گفت: در سال گذشته 45 هزار و 316 نفر ظرفيت در نظر گرفته شده بود.

وي با اشاره به تقاضاي اوليه 43 هزار نفري متقاضيان براي انتقال و مهماني، گفت: با 28 هزار و 866 نفر در دانشگاه مبدا موافقت شد به اين معنا كه 64 درصد ظرفيت تعيين شده در دانشگاه مبدا موافقت شد.

وي با بيان اينكه از بين 28 هزار نفر موافقت شده در مبدا، با 18 هزار و 515 نفر در مقصد موافقت شد افزود: از مجموع 43 هزار متقاضي نقل و انتقال و مهماني در نهايت با تقاضاي 18 هزار و 515 نفر موافقت شد.

بذرافشان با اشاره به ظرفيت 23 هزار و 810 نفري دانشگاه‌هاي دولتي براي نقل و انتقالات، گفت: در مبدا با 89 درصد اين ظرفيت و در مقصد با 54 درصد آنان موافقت شد.

وي با اشاره به مقايسه موافقت دانشگاه‌هاي دولتي و غير دولتي گفت: دانشگاه‌هاي دولتي با 69 درصد تقاضاها در مقصد و دانشگاه‌هاي غير دولتي با 30 درصد تقاضا موافقت كردند.

مديركل امور دانشجويان داخل وزارت علوم با اشاره به ايجاد چند تغيير در آيين نامه نقل و انتقال و مهماني، گفت: سامانه نقل و انتقال هر سال فقط در ارديبهشت ماه براي ثبت تقاضاي متقاضيان باز خواهد بود.

وي ادامه داد: اضافه شدن متقاضيان دانشگاه فني ‌و حرفه‌اي و دغدغه برخي مسئولين براي تقاضاي دانشجويان جديد الورود به ويژه دانشجويان دختر از ديگر تغييرات اين سامانه به شمار مي‌آيد.

بذرافشان در خاتمه با اشاره به ثبت تقاضاي نقل و انتقال و مهماني دانشجويان جديد الورود اظهاركرد: با هماهنگي سازمان سنجش و بر اساس آيين نامه مهماني و انتقال، دانشجويان جديد الورود مي‌توانند بر اساس رتبه احراز شده در كنكور به صورت مهماني مبنا اقدام كنند.نحوه ن قل و انتقال دانشجويان جديدالورود

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها