اجاره‌بهای خوابگاهها در مهرماه افزایش می یابد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 خرداد 1391-13 June 2012بازدید 1241اجاره‌بهای خوابگاهها در مهرماه افزایش می یابد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اعلام سقف افزایش اجاره بهای خوابگاهها در مهرماه، گفت: هنوز مصوبه جدیدی در خصوص افزایش اجاره بها ابلاغ نشده و قرار نیست رقم 5 تا 10 هزارتومانی به اجاره بها افزوده شود.
منصور حبیب پور گودرزی در ادامه اضافه کرد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم هیچ ابلاغیه ای در خصوص افزایش اجاره بها به خوابگاهها اعلام نکرده اما روال معمول این است که هر سال به طور طبیعی و حداقلی افزایش اجاره بها صورت می گیرد.

وی گفت: نه تنها هیچ مصوبه ای ابلاغ نشده بلکه مبلغ 5 تا 10 هزار تومان نیز قرار نیست به مبلغ اجاره بهای خوابگاهها در سال جاری افزوده شود.

به گفته قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، اگر هم مبلغی افزوده شود زیر 5 هزار تومان و بین دو تا سه هزارتومان است و تنها منبع خبر اعلام افزایش تعرفه خوابگاههای دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان خواهد بود.

حبیب پور گودرزی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ دانشگاهی مجاز نیست مبلغ اجاره بهای خوابگاهها را رقمی بالاتر از نرخ اعلام شده، به دانشجویان تحمیل کند، اظهار داشت: با تقاضای دانشجویان، 10 درصد از آنان بعد از دانش آموختگی می توانند اجاره بهای خود را بپردازند زیرا ملزم نیستند در طول ترم این مبلغ را به صورت نقدی پرداخت کنند.

وی افزود: البته امتیازی را برای دانشجویانی که مبلغ اجاره بها را در هر ترم به صورت نقدی می پردازند، قائل شدیم که در اجاره بها به آنان 20 درصد تخفیف دهیم اکثر دانشجویان نیز تمایل دارند تعرفه را به صورت نقدی پرداخت کنند.

این مقام مسئول صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطر نشان کرد که در برخی دانشگاهها حتی 100 درصد دانشجویان اجاره بهای خود را نقدی می پردازند و کمتر دانشجویی از تسهیلات 10 درصد بعد از دانش آموختگی استفاده می کند.


اجاره‌بهای خوابگاهها خوابگاه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها