چارچوب حجاب در واحد علوم تحقیقات و تعریف رنگ مانتوی دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 خرداد 1391-19 June 2012بازدید 1666
چارچوب حجاب در واحد علوم تحقیقات و تعریف رنگ مانتوی دانشجویان

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:به گفته معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، بر اساس چارچوب حجابی که در این واحد تعریف خواهد شد، حتی نوع رنگ مانتوی دانشجویان تعریف می شود و با توجه به فصل گرما دانشجویان الزامی برای پوشیدن مانتوی مشکی ندارند.

عصمت سوادی از تعریف و تصویب چارچوب حجاب و عفاف در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: برخی دانشجویان هنوز نمی دانند چگونه باید از نظر پوششی در دانشگاه حاضر شوند، بنابراین واحد علوم تحقیقات در این زمینه قصد تعریف چارچوبی قانونی و مصوب برای حجاب دانشجویی دارد.

وی که بر این باور است با اجبار دانشجویان به رعایت حجاب نه تنها نمی توان نتیجه گرفت، بلکه به نتیجه عکس هم می رسیم، اظهار داشت: این چارچوب در جلسه شورای فرهنگی علوم تحقیقات تعریف و در قالب مصوبه ای، قانونی خواهد شد.

به گفته معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، پس از تصویب چارچوب حجاب، این قانون روی سردرهای دانشکده ها به منظور اطلاع رسانی دانشجویان نصب خواهد شد.

سوادی با توجه به گرمای هوا اعلام کرد که دانشجویان از نظر معاونت فرهنگی الزامی به پوشیدن مانتوی مشکی ندارند اما نباید از مانتوهای دارای رنگهای زننده در محیط آموزشی دانشگاه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حتی حاضریم رنگ مانتو را هم برای دانشجویان تعریف کنیم، ادامه داد: اگر لازم باشد در این زمینه ابعاد حجاب و حتی رنگ لباس را هم تعریف می کنیم.

این مقام مسئول واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این پرسش مهر درباره برخورد با دانشجویانی که حجاب را در چارچوب دانشگاه رعایت نمی کنند، گفت: نظر من این است که در مرحله اول نباید دانشجویان را به کمیته انضباطی معرفی کرد، چه بسا ممکن است این دانشجو هنوز تفهیم نشده باشد و با این دسته از دانشجویان ابتدا در دفتر فرهنگی صحبت و آنان را تفهیم می کنیم.

سوادی تاکید کرد که بعد از این مرحله اگر به احتمال یک درصد دانشجویی باشد که قصد داشته باشد نوع پوشش نامناسب را به دانشجویان دیگر تسری دهد، به کمیته انضباطی معرفی خواهد شد.

معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات خاطرنشان کرد 99 درصد دانشجویان در همان مرحله اول به مهمترین نکات درباره حجاب توجه و عمل می کنند.حجاب علوم تحقیقات دانشجویان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها