راه اندازی گروه های پژوهشی ویژه کاربردی کردن پایان نامه های دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   17 تیر 1391-07 July 2012بازدید 1183


راه اندازی گروه های پژوهشی ویژه کاربردی کردن پایان نامه های دانشجویی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس دانشگاه اصفهان از تشکیل گروه‌های پژوهشی متعدد برای کاربردی کردن پایان نامه های دانشجویی خبر داد.

محمد حسین رامشت گفت: کاربردی کردن پایان‌نامه های دانشجویی فرایند پیچیده ای است، دانشگاه اصفهان بیش از 100 هزار و 500 دانشجو دارد که 5 هزار نفر از آنان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند این یعنی اینکه باید 5 هزار موضوع تعریف شود که متقاضی دارند.
وی ادامه داد: اولین کاری که در این رابطه در دانشگاه اصفهان انجام شد تشکیل گروه‌های پژوهشی متعددی، متشکل از متخصصین حقوق، علوم اجتماعی، امنیت اجتماعی و دیگر تخصص‌ها بود که برخی از سازمان‌ها برای اجرای پروژه‌های خود قراردادهایی با این گروه‌ها امضا کردند که این پروژه‌ها در غالب پایان نامه انجام شود.

رئیس دانشگاه اصفهان یادآورشد: فعالیت دیگری که در این زمینه انجام شد پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور بود که براساس آن دانشجو باید با طرح مشخص از سازمان یا ارگانی وارد دانشگاه شود، هدف از پذیرش دانشجوی پژوهش محور همان ورود در حوزه کاربرد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور و ایجاد پروژه های پژوهشی در این رابطه به پایان نامه‌هایی که کاربردی باشد گرنت تعلق می گیرد حتی اگر این پایان نامه طرح بوده و از بیرون دانشگاه هم پول دریافت کند به استاد و دانشجوی پایان نامه گرنت تعلق می گیرد.

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: پایان نامه غیر کاربردی هم زیاد داریم، اگر بتوانیم برنامه مدونی تدوین کنیم، ظرف دو یا سه سال آینده می توانیم 10 تا 15 درصد پایان نامه ها را کاربردی کنیم.

وی یادآورشد: ولی این بدین معنی نیست که علوم محض و نظری نباید کار شود ما جاهایی که خوب کار کردیم، کارهایی بوده که متکی به کار نظری بوده، فقط باید طبقه بندی درستی انجام دهیم برخی از دانشمندان ما نمی توانند در زمینه کاربردی کار کنند ولی در زمینه علوم محض و علوم غیر کاربردی نظریه پردازی قوی انجام می دهند که روزی به کار می آید.

وی ادامه داد: جریانی که مقام معظم رهبری تاکید داشتند این نبود که علوم نظری به کار نمی آید و نباید وارد آن حوزه شد بلکه نظر ایشان این بود که علوم باید به سمت جریان کاربردی حرکت کند چون همه که دانشمند نیستند و نمی توانند نظریه پردازی کنند، به ویژه اگر جوانان وارد حوزه کاربردی شوند شعف درونی پیدا کرده و برای چاپ مقاله، نشان دادن خود و پول درآوردن دارای انگیزه شده و با جدیت فعالیت می کنند.


گروه های پژوهشی پایان نامه های دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها