فراخوان نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   19 تیر 1391-09 July 2012بازدید 1304

فراخوان نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی اعلام شد

فراخوان نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی، سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان و اولین دوره انتخاب کتاب الکترونیک دانشجویی از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره کتاب سال دانشجویی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی و به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، فراخوان نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی، سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان و اولین دوره انتخاب کتاب الکترونیک دانشجویی از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره کتاب سال دانشجویی اعلام شد.

بنا بر این فراخوان، دانشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا اول مهرماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. این جشنواره هر ساله همزمان با هفتهکتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلبهمکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمیدانشجویان، با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌هایجدید برگزار می‌شود.

شرایط شرکت در نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی

بر اساس فراخوان نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی، سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان و اولین دوره انتخاب کتاب الکترونیک دانشجویی همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمانچاپ و انتشار اثر، امکان شرکت تمامی مقاطع تحصیلی، دارا بودن مشخصات عمومی کتاببرای اثر منتشر شده، انتشار کتاب در سال 90 یا 91 و ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه، الزامی بودن ارسال کپی متن اصلیآثار ترجمه شده و نامحدود بودن ارسال تعداد عناوین و موضوعات، از شرایط ارائه اثر بهدبیرخانه کتاب سال دانشجویی است.

از دیگر شرایط شرکت در این جشنواره، تکمیلفرم درخواست به صورت تایپ شده و ارسال آن به همراه کپی شناسنامه، تصویر کارت دانشجویی یا گواهیاشتغال به تحصیل از دانشگاه و ارسال آثار تا یکم مهرماه سال جاری به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی است.
کتاب الکترونیک شرکت داده شده در جشنواره، باید دارای مجوز ارشاد و هولوگرام مربوط باشد. برای شرکت در سومین دوره کتاب سال قرآنی دانشجویان نیز اثری پذیرفته خواهد شد که از سال 88 به بعد به چاپ رسیده باشد.
یادآور می شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

تجلیل از ناشر برگزیده و جوانترین مولف و مترجم دانشجو

براساس این فراخوان، ناشران می‌توانندمستقیماً آثار دانشجویی را به دبیرخانه ارسال کنند و از ناشرانی که بیشترین مشارکترا در انتشار آثار دانشجویی داشته باشند، تجلیل خواهد شد. در این جشنواره همچنین از جوانترین پدیدآورنده، مولف و مترجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

موضوعات ویژه نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی

موضوعات ویژه نوزدهمین دوره کتابسال دانشجویی، به مناسبت نامگذاری سال 91  از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به موضوع تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اشتغال و کارآفرینی و گردشگری، شامل محورهای بازاریابی و تبلیغات گردشگری، با تأکید بر بازارهای هدف، مدیریت خدمات و تسهیلات گردشگری و شناسایی و معرفی توانمندیها و فرصت های سرمایه گذاری گردشگری اختصاص دارد.
در بخش کتاب سال قرآنی دانشجویان آثار انتشاریافته با موضوعات میان رشته ای و با موضوع کلی قرآن و علوم و با محورهایی چون قرآن و حقوق، قرآن و طب، قرآن و روانشناسی، قرآن و سایر علوم، پذیرفته می شوند.

علاقه‌مندانمی‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتیwww.isba.ir یا دفاتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌هافرم درخواست شرکت در نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی را دریافت و به همراه مدارکمورد نیاز به دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابانشهدای ژاندارمری، پلاک72، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسالکنند.

گفتنی است نوزدهمین دوره کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت ستاد برگزاری هفته کتاب، دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقاممعظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارتعلوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان کشور،  سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی و  معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریهمزمان با بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایرانبرگزار می‌شودکتاب سال دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها