سومين دوره كتاب سال قرآنی دانشجويان آبان ماه برگزار می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   04 امرداد 1391-25 July 2012بازدید 953
سومين دوره كتاب سال قرآنی دانشجويان آبان ماه برگزار می شود

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: تهران - سومين دوره كتاب سال قرآني دانشجويان با مشاركت سازمان فعاليت هاي قرآني دانشجويان و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي همزمان با نوزدهمين دوره جشنواره كتاب سال دانشجويي، آبان ماه سال جاري برگزار مي شود.

به نقل از روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي، سومين دوره كتاب سال قرآني دانشجويان بخش ويژه نوزدهمين دوره جشنواره كتاب سال دانشجويي است و در آن آثار انتشاريافته با موضوعات ميان رشته اي و با موضوع كلي قرآن و علوم و با محورهايي چون قرآن و حقوق، قرآن و طب، قرآن و روانشناسي، قرآن و ساير علوم، پذيرفته مي شوند.

بنا بر اين فراخوان، دانشجويان مولف و مترجم فرصت دارند تا اول مهرماه سال جاري آثار خود را به دبيرخانه كتاب سال دانشجويي ارسال كنند.

اين جشنواره هر ساله همزمان با هفتهكتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در مراكز علمي و دانشگاهي كشور، جلبهمكاري و حمايت ناشران حوزه دانشگاهي، به منظور چاپ آثار دانشجويي، تقويت بنيه علميدانشجويان، با ارائه آثار مكتوب و حمايت از دانشجويان نوقلم براي توليد انديشه‌هايجديد برگزار مي‌شود.

*شرايط شركت در نوزدهمين دوره كتاب سال دانشجويي

بر اساس فراخوان نوزدهمين دوره كتاب سال دانشجويي، سومين دوره كتاب سال قرآني دانشجويان و اولين دوره انتخاب كتاب الكترونيك دانشجويي همزماني دوره تحصيل دانشجو با زمانچاپ و انتشار اثر، امكان شركت تمامي مقاطع تحصيلي، دارا بودن مشخصات عمومي كتاب براي اثر منتشر شده، انتشار كتاب در سال 90 يا 91 و ارسال دوجلد از كتاب به دبيرخانه، الزامي بودن ارسال كپي متن اصلي آثار ترجمه شده و نامحدود بودن ارسال تعداد عناوين و موضوعات، از شرايط ارائه اثر بهدبيرخانه كتاب سال دانشجويي است.

از ديگر شرايط شركت در اين جشنواره، تكميلفرم درخواست به صورت تايپ شده و ارسال آن به همراه كپي شناسنامه، تصوير كارت دانشجويي يا گواهياشتغال به تحصيل از دانشگاه و ارسال آثار تا يكم مهرماه سال جاري به دبيرخانه كتاب سال دانشجويي است.

كتاب الكترونيك شركت داده شده در جشنواره، بايد داراي مجوز ارشاد و هولوگرام مربوط باشد. براي شركت در سومين دوره كتاب سال قرآني دانشجويان نيز اثري پذيرفته خواهد شد كه از سال 88 به بعد به چاپ رسيده باشد.

يادآور مي شود آثار دريافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزيده اي كه توسط بيش از يك نفر تاليف يا ترجمه شده اند، صرفا يك جايزه تعلق خواهد گرفت.

*تجليل از ناشر برگزيده و جوانترين مولف و مترجم دانشجو

براساس اين فراخوان، ناشران مي‌توانند مستقيما آثار دانشجويي را به دبيرخانه ارسال كنند و از ناشراني كه بيشترين مشاركترا در انتشار آثار دانشجويي داشته باشند، تجليل خواهد شد، در اين جشنواره همچنين از جوانترين پديدآورنده، مولف و مترجم تقدير به عمل خواهد آمد.

*موضوعات ويژه نوزدهمين دوره كتاب سال دانشجويي

موضوعات ويژه نوزدهمين دوره كتابسال دانشجويي، علاوه بر كتاب سال قرآني دانشجويان به مناسبت نامگذاري سال 91 از سوي رهبر معظم انقلاب به موضوع توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني، اشتغال و كارآفريني و گردشگري، شامل محورهاي بازاريابي و تبليغات گردشگري، با تاكيد بر بازارهاي هدف، مديريت خدمات و تسهيلات گردشگري و شناسايي و معرفي توانمنديها و فرصت هاي سرمايه گذاري گردشگري اختصاص دارد.

علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به نشاني اينترنتيwww.isba.irيا دفاتر جهاد دانشگاهي در دانشگاه‌هافرم درخواست شركت در نوزدهمين دوره كتاب سال دانشجويي را دريافت و به همراه مدارك مورد نياز به دبيرخانه جشنواره در تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان شهداي ژاندارمري، پلاك72، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ارسال كنند.

نوزدهمين دوره كتاب سال دانشجويي از سوي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي با حمايت ستاد برگزاري هفته كتاب، دانشگاه آزاد اسلامي، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارتعلوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزارت ورزش و جوانان، سازمان فعاليت هاي قرآني دانشجويان كشور، سازمان همياري اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهي و معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگريهمزمان با بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايرانبرگزار مي‌شود.


دوره كتاب سال قرآنی دانشجويان كتاب سال قرآنی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها