بيش از 77 هزار دانشجو در طرح ضيافت انديشه دانشگاه‌ها شرکت کردند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   07 امرداد 1391-28 July 2012بازدید 1064

بيش از 77 هزار دانشجو در طرح ضيافت انديشه دانشگاه‌ها شرکت کردند


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: معاون فرهنگي سياسي نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها از شركت بيش از 77 هزار دانشجو از سراسر کشور در طرح ضيافت انديشه خبر داد و گفت: اين تعداد دانشجو از يکصد و 10 دانشگاه کشور در اين طرح معنوي شرکت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام سيد مجيد ميرقريشي در دانشگاه صنعتي شاهرود با اعلام اين خبر گفت: از بالغ بر 1300 استاد براي تدريس در اين طرح دعوت شده كه تعدادي از آنان از مبلغان قم هستند.

وي گفت: از اهداف اين طرح مشاركت و ارتقاء دانشجويان در بحث‌هاي فرهنگي به وسيله حضور در نشست‌هاي مختلف فرهنگي و علمي، برنامه‌هاي سحر و افطار، كرسي‌هاي آزاد انديشي، نقد فيلم،‌ برنامه‌هاي ورزشي و غيره مي‌باشد و با استقبال خوب دانشجويان نيز مواجه شده است.

معاون فرهنگي سياسي نهاد مقام معظم رهبري با اشاره به اينكه اين طرح به صورت خودگرداني و دانشجويي انجام مي‌شود، گفت: دانشجو خود را در كل طرح سهيم مي‌داند و نه تنها ميهمان نيست بلكه در بخش‌هايي ميزبان هم هست. در ستاد هر دانشگاه سازماندهي كارهاي پشتيباني، آموزشي و فرهنگي تحت نظارت دفتر نهاد با دانشجويان است.

ميرقريشي گفت: در بخش اساتيد كه از سال گذشته جهت دانش افزايي اساتيد در كشور اجرا شده است، معاونت آموزشي دانشگاه مسئول بخش اجرايي دوره‌هاست و دفتر نهاد هم بخش محتوايي و تامين استاد را بر عهده دارد. سال گذشته بيش از 6000 استاد در اين طرح شركت كردند.در طول سال همين تعداد هم به آن ها افزوده شد و در اين تابستان بالغ بر11هزار و 500 نفر در بيش از 90 دانشگاه كشور در بخش اساتيد اين طرح شركت كرده اند.

وي افزود : 2300 نفر از اساتيد با هزينه شخصي همراه خانواده اين طرح را در ماه مبارك رمضان در مشهد مقدس سپري مي كنند. دوره دانش افزايي اساتيد در دو بخش مهارتي توسط آموزش دانشگاه و بخش معرفتي با كمك دفتر نهاد برگزار مي گردد.

معاون فرهنگي سياسي نهاد مقام معظم رهبري با اشاره به اين كه طرح ضيافت انديشه دانشجويي تجربه جديد و موفقي بوده،گفت: دروس معرفتي ديني به صورت بسته اي تعريف شده كه در سه هفته برنامه در فضايي متنوع از دروس دانشگاهي به دانشجويان عزيز ارائه مي شود. دانشجويان در برنامه هاي مختلف روانشناسي، مشاوره، حلقه‌هاي معرفت، كرسي‌هاي آزاد انديشي شركت مي‌كنند و اين جذابيت باعث علاقمندي دانشجويان براي شركت در اين طرح است. از 77 هزار شركت كننده در اين طرح هزار نفر دانشجويان كارشناسي ارشد هستند كه مزاياي اين طرح از جمله معادل سازي واحدهاي ارائه شده را ندارند اما همين تنوع در محيط روحاني و معنوي آن ها را جذب شركت در اين برنامه كرده است.

ميرقريشي گفت: اين برنامه‌ها در طول سال تداوم دارند و شركت‌كنندگان در اين طرح به دليل بروز خلاقيت ها و استعداد هايشان فرصتهاي جذب در بخش هاي مختلف دانشگاه را به دست مي آورند و از بركات اين طرح نيرو يابي براي بخش هاي مختلف است كه در اين مدت به خوبي انجام شده است.

وي همچنين،گفت: حلقه‌هاي معرفت، نشريات، تيم‌هاي رسانه‌اي و ... بعد از اين طرح فعال باقي مي‌مانند و در برخي دوره‌هاي تكميلي از جمله كارگاه‌هاي معرفت افزايي كه ماهي يك بار در دانشگاه‌ها برگزار مي شود شركت مي كنند. حوزه دانشگاه نيز بخش مهمي از مسئوليت هدايت اين دانشجويان بعد از اتمام طرح را به عهده دارد. حضور مبلغين در خوابگاه‌هاي دانشجويي و ارتباط مستقيم و مستمر اين دو قشر نيز يكي ديگر از موارد پيش بيني شده براي استمرار ارزش‌هاي ايجاد شده در اين طرح است.

ميرقريشي وعده داد به زودي دروس ارائه شده در حوزه دانشجويي به صورت دروس معارف دانشگاه قابل تطبيق خواهد شد.


دانشجو ضيافت انديشه دانشگاه‌ها

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها