اعلام برنامه‌های ستاد استقبال از دانشجويان جديدالورود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   11 امرداد 1391-01 August 2012بازدید 1448اعلام برنامه‌های ستاد استقبال از دانشجويان جديدالورود

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه‌های ستاد استقبال از دانشجویان جدیدالورود با محوریت ارتباط خانواده و دانشگاه خبر داد.

علی آدمی در راستای برنامه‌های این دفتر برای دانشجویان جديدالورود اظهار کرد: غني‌تر كردن برنامه‌هاي مستمر و منظم استقبال از دانشجويان جديدالورود، حفظ ارتباط با آنان تا پايان فارغ‌التحصيلي و استفاده از دانشجویان برای مشاركت در برنامه‌هاي فرهنگی و اجتماعی از جمله برنامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی برای دانشجویان جدیدالورود است.

وی با تأكيد بر اهميت و ضرورت خانواده در تأمين سلامت رواني دانشجويان، افزود: تعامل خانواده و دانشگاه به منظور ارتقای سطح سلامت رواني خانواده‌ها، دانشجويان و همچنین فضاي دانشگاه باید در دستور کار معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها نیز قرار بگیرد.

مدیرکل دفتر مطالعات دفتر مطالعات فرهنگی وزارت علوم با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تعامل بهتر و بیشتر خانواده و دانشگاه، گفت: رصد فرهنگي فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و بحث كارنامه فرهنگي دانشجويان نیز از جمله سایر اقداماتی است که در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.

وی با بيان اينكه شوراي فرهنگي خوابگاه‌ها را در شهر تهران راه‌اندازي كرده‌ايم، اضافه کرد: اين شورا ظرفيت خوبي براي برگزاري جلسات دوره‌اي با خانواده‌هاي دانشجويان، بويژه دانشجويان ساكن خوابگاه دارد.

آدمی پيشنهاد کرد: طراحي و راه‌اندازي پرتال جامع دانشجويان ايران كه در آن امكان برقراري ارتباط آسان و روان بين خانواده و دانشگاه و بالعكس، دانشجو و خانواده‌اش و بالعكس و خانواده‌هاي دانشجويان با يكديگر تدارك در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی دفتر مطالعات فرهنگی وزارت علوم براي همكاري در تدوين محتوا، برگزاري كارگاه و نشست تخصصي در حوزه‌هاي مرتبط با این مسئله، خاطر نشان کرد: این دفتر با همكاري نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، از پايان‌نامه‌ها و طرح‌هاي مرتبط با تحكيم تعامل خانواده و دانشگاه حمایت خواهد کرد.

برنامه‌های ستاد استقبال دانشجويان جديدالورود ستاد استقبال وزارت علوم

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها