ارائه تسهيلات تحصيل و جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرايی كشور از سوی بنياد نخبگان و استعدادهاي برتر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   18 شهریور 1391-08 September 2012بازدید 2221
ارائه تسهيلات تحصيل و جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرايی كشور از سوی بنياد نخبگان و استعدادهای برتر

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: قائم‌مقام بنياد ملي نخبگان با تأكيد بر اين كه ارائه تسهيلات از سوي بنياد به نخبگان و استعدادهاي برتر با هدف حفظ آنها در داخل كشور است، تسهيلات جذب نخبگان در دستگاه‌هاي دولتي و مراكز علمي را تشريح كرد.

دكتر سعيد سهراب‌پور با تاكيد بر اين كه هدف تمامي حمايت‌ها و سرمايه‌گذاري‌هاي بنياد ملي نخبگان بر روي جوانان و نخبگان، نگه داشتن آنها در كشور و جلوگيري از خروج اين گروه از كشور است، گفت: در اين راستا چگونگي جذب فارغ‌التحصيلان در تمامي مقاطع تحصيلي و حمايت از آنها از دغدغه‌هاي اصلي بنياد ملي نخبگان محسوب مي‌شود.

وي افزود: فارغ التحصيلان نخبه دوره دكتري پس از جذب در دانشگاه‌ها به عنوان استادياران جوان، گرنت تحقيقاتي 20 ميليون توماني دريافت مي‌كنند تا در ابتداي راه تحقيقات خود را بدون صرف كمترين هزينه آغاز كنند.

دكتر سهراب‌پور ادامه داد: از سوي ديگر فارغ‌التحصيلان نخبه دوره دكتري كه هنوز در مراكز علمي استخدام نشده‌اند مي‌توانند از تسهيلات پسادكتري استفاده و زير نظر يك استاد در دانشگاه فعاليت تحقيقاتي كنند كه در اين صورت بنياد ملي نخبگان تا دو سال حقوق آنها را معادل حقوق استاديار پايه يك پرداخت مي‌كند. با توجه به اين كه دانشجويان پسادكتري بيشترين تمركزشان بر روي تحقيقات و چاپ مقاله است اين افراد پس ازاين دوره، جذب دانشگاه‌ها مي‌شوند.

قائم مقام بنياد ملي نخبگان در خصوص حمايت بنياد از دانش آموختگان نخبه دوره‌هاي كارشناسي و كارشناسي ارشد جهت جذب در دستگاه‌هاي دولتي و مراكز علمي است گفت: يكي از حمايت‌ها، اعمال تسهيلات در آيين‌نامه‌هاي استخدام كشوري است به طوري كه در اصلاح اين آيين‌نامه‌ها، مواردي براي نخبگان در نظر گرفته شده كه يكي از آنها معافيت نخبگان از جذب به وسيله آگهي روزنامه‌ها و مصاحبه‌ است.

وي افزود: در مقابل، استخدام در شركت‌هاي دانش بنيان مطرح است به طوري كه بر اساس آيين‌نامه جذب نخبگان در شركتهاي دانش بنيان چنانچه اين شركتها نخبگان را جذب كنند بنياد ملي نخبگان در سال اول 80 درصد و در سال دوم 60 درصد حقوق آنها را پرداخت مي‌كند. پس از اين دو سال نخبگان داراي پتانسيل در همان شركت‌ها استخدام خواهند شد.


تسهيلات تحصيل جذب نخبگان دستگاه‌های اجرايی بنياد نخبگان و استعدادهاي برتر

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها