بيمه تکميلی دانشجويان برای نخستين بار در کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   28 شهریور 1391-18 September 2012بازدید 1716بيمه تکميلی دانشجويان برای نخستين بار در کشور

بيمه تکميلي دانشجويان براي نخستين بار در کشور اجرا مي شود

تهران - وزير علوم، تحقيقات و فناوري از اجراي بيمه تکميلي و حوادث با عنوان "بيمه دانش" ويژه دانشجويان براي نخستين بار در کشور خبر داد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فرهنگي ايرنا، کامران دانشجو روز دوشنبه در گردهمايي مشترک معاونان دانشجويي و فرهنگي دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي سراسر کشور با اعلام اين خبر افزود: همچنين امسال تسهيلات ويژه اي براي دانشجويان رشته هاي فيزيک هسته اي و دانشجويات مناطق زلزله زده آذربايجان شرقي در نظر گرفته شده است.

وي گفت: اکنون اکثر خوابگاه هاي دانشجويي سراسر کشور بازسازي و تجهيز شده و آماده پذيرايي از دانشجويان در ابتداي سال تحصيلي جديد هستند.

دانشجو، درباره خوابگاه هاي دانشجويي خصوصي نيز افزود: بخشي از اين کار با تاييد صندوق رفاه دانشجويان در اختيار بخش خصوصي قرار مي گيرد؛ البته بايد در نظر داشت که ابزار نظارتي بويژه در بعد فرهنگي خوابگاه ها در مقايسه با سال هاي گذشته بيشتر خواهد شد.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري، کسب رتبه اول علمي ايران، 14 سال قبل از برنامه هاي سند چشم انداز را مايه افتخار جامعه دانشگاهي دانست و گفت: کسب اين موفقيت خط بطلاني بر تبليغات سوء برخي رسانه هاي داخلي و خارجي که نسبت به پايين آمدن کيفيت سطح علمي اعتراض داشتند، است.

به گفته دانشجو، هدف آن است که رتيه علمي 16 کشور را از دو رقمي به تک رقمي برسانيم و اين مهم تا پنج سال آينده به همت استادان و دانشجويان به هيجوجه دور از انتظار نيست.

وي يادآور شد: تا پيش از اين فقط 14درصد دانشجويان در دانشگاه هاي دولتي تحصيل مي کردند که اکنون اين آمار به 17 درصد رسيده است؛ به اين معنا که پذيرش دانشجو در مقطع تحصيلات تکميلي در برخي دانشگاه هاي دولتي به سه برابر افزايش يافته است.

بيمه تکميلی دانشجويان نخستين بار کشور

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها