اعلام وضعیت نقل‌و‌انتقال دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشكی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   03 مهر 1391-24 September 2012بازدید 1542
اعلام وضعیت نقل‌و‌انتقال دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشكی

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: مدير خدمات آموزشي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز با اشاره به موافقت با 83 درخواست انتقالي دائم و موقت براي نيمسال آينده، گفت: موافقت با درخواست‌هاي مهماني و انتقالي به دانشگاه با درنظرگرفتن ظرفيت و توان آموزشي هر گروه، به‌منظور جلوگيري از نزول كيفيت آموزش و شرايط تحصيلي و مشكلات خاص دانشجوي متقاضي انجام مي‌شود.دكتر ملك‌زاده با بيان اين مطلب افزود: از مجموع 147 درخواست ثبت شده در سامانه نقل و انتقالات براي نيم‌سال آينده، با 31 درخواست انتقال دائم و 52 درخواست مهمان در مقاطع كارداني، كارشناسي و دكتري حرفه‌اي موافقت شد.

وي با توضيح شرايط آيين‌نامه نقل و انتقالات خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت جهت تسريع در فرآيند انتقال و مهمان شدن براي دانشجوياني كه داراي مشكل هستند، تسهيلاتي را براي سه دسته از دانشجويان قائل شده‌است؛ دسته نخست دانشجوياني هستند كه پس از قبولي در كنكور ازدواج مي‌كنند و باتوجه به اين‌كه در شرايط و موقعيت جديدي قرار مي‌گيرند، دانشگاه با آن‌ها همكاري مي‌كند. همچنين دانشجوياني كه به هر علتي از قبيل سانحه، بيماري يا فوت يكي از والدين و قيموميت يا كفالت والد ديگر در صورت ادامه تحصيل در شرايط دور از خانواده با مشكل در زندگي خانوادگي خود مواجه شوند.مدير خدمات آموزشي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز دسته سوم را دانشجوياني عنوان كرد كه پس از قبولي در كنكور به بيماري‌هاي صعب‌العلاج مبتلا مي‌شوند و افزود: اين دانشجويان هم با توجه به لزوم بودن در كنار خانواده براي آرامش بيشتر و پيگيري موثرتر درمان به طور قطعي در اولويت موافقت با درخواست نقل و انتقال قرار مي‌گيرند. اما دانشجوياني كه پيش از انتخاب دانشگاه، از موقعيت و شرايط خود آگاهي دارند بايد در انتخاب دانشگاه و شهر محل تحصيل دقت لازم را داشته باشند.

ملك‌زاده همچنين به شرط معدل در آيين‌نامه نقل و انتقالات اشاره و تصريح كرد: در ترم نخست امكان ارائه درخواست نقل و انتقال وجود ندارد و دانشجويان متقاضي در مقاطع كارداني و كارشناسي بايد معدل بالاي 15 و در مقطع دكتري حرفه‌اي بالاي 16 داشته باشند؛ ضمن آن‌كه بخشي از ظرفيت نقل و انتقالات دانشگاه به سهميه‌ها مانند فرزندان اعضاي هيات‌علمي و شاهد و ايثارگر اختصاص مي‌يابد. همچنين كميته انضباطي بايد با درخواست دانشجو موافقت كند.

نقل‌و‌انتقال دانشجو دانشگاه‌های علوم پزشكی نقل‌و‌انتقال علوم پزشكی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها