تحصیل هر دانشجو سالانه ۱۲میلیون هزینه دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   11 مهر 1391-02 October 2012بازدید 1228
تحصیل هر دانشجو  سالانه ۱۲میلیون هزینه دارد

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس در سالن ورزش این دانشگاه با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور طی سال‌های اخیر گفت: عده‌ای مدعی هستند که کیفیت آموزش در کشور کاهش یافته است؛ باید از این افراد پرسید اگر اینگونه است پس چرا طی سه سال گذشته ایران رشد چشمگیری در عرصه‌های علمی و فناوری داشته است.

دانشجو اضافه کرد: ایران در نانو فناوری از رتبه شانزدهم طی سه سال گذشته به رتبه هشتم رسیده است.

وی سیاه‌نمایی برخی رسانه‌ها را توهین به دانشجو، اساتید و دانشگاهیان توصیف کرد و گفت: اگر کیفیت کاهش یافته است چرا طی سه سال اخیر در حوزه‌های متفاوت علمی رشدی بین 8 تا 15 رتبه داشته‌ایم و در تولید علم از سه دهم درصد در سال 84 به 8 دهم رسیده‌ایم، ضمن اینکه طی 6 ماه اول امسال این میزان به 2 درصد رسیده است.

وزیر علوم تأکید کرد که رمز عاقبت به خیری ولایتمداری است و کم نداریم وزرا، وکلا، نخست وزیر، رئیس جمهور، علما و حتی مراجع تقلیدی که با زاویه گرفتن از ولایت عاقبت بخیری را مخدوش کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجهیزات دانشگاهی گفت: تجهیزات دانشگاه‌های کشور کمتر از دانشگاه‌های کشورهایی همچون فرانسه و روسیه نیست ضمن اینکه از لحاظ علمی نیز اساتید دانشگاه‌های ما بالاتر از اساتید سایر کشورها هستند.

وی با اشاره به حضور 35 هزار استاد و استادار به بالا در دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: در پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی هنوز یک سوم ظرفیت طبیعی را تکمیل نکرده‌ایم. با حدود 35 هزار استاد و استادیار به بالا اگر در هر سال این امر یک دانشجویان دکترا بگیرند به طور متوسط پذیرش سالانه دانشجوی دکترا به 35 هزار نفر می‌رسد باید  زنجیرهای اضافه را باز کرد.

دانشجو هزینه سالانه هر دانشجو را به طور متوسط 12 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ هزینه زندگی یک خانواده با چند فرزند است.

وزیر علوم همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت:‌ افراد اگر حرفی برای گفتن دارند باید از دانشگاه به طور علمی و منطقی عنوان کنند اگر نقد می‌کنند باید راه حل آن را نیز اعلام کنند. شأن فرهیختگی رعایت مقررات است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه دانشگاه محلی برای تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد است، گفت: در تعریف متخصص مشکل چندانی وجود ندارد اما متعهد در نظام سکولار و سوسیالیسم با متعهد در نظام اسلامی متفاوت است. در جمهوری اسلامی ایران کسی متعهد است که ولایتمدار و دوستدار اهل بیت باشد نه اینکه در بند نماد عشق و اهل بیت را به عنوان نماد تاریکی و جهل معرفی کند.
دانشجو تحصیل

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها