توزیع ارز دانشجویان غیربورسیه در دو شعبه ارزی بانک های تجارت و ملت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   19 مهر 1391-10 October 2012بازدید 1774
توزیع ارز دانشجویان غیربورسیه در دو شعبه ارزی بانک های تجارت و ملت


با تمهیدات اندیشیده شده از سوی تصمیم گیرندگان ارزی کشور، دانشجویان غیربورسیه هر چند ارز دولتی دریافت نمی کنند اما با مصوب شدن دریافت ارز مبادلاتی تکلیفشان روشن شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از مدتها سرگردانی دانشجویان غیربورسیه ایرانی در داخل و خارج کشور و روشن نشدن این موضوع که غیربورسیه ها از چه نوع ارزی می توانند استفاده کنند، تصمیم گیرندگان ارزی این هفته تکلیف این دانشجویان را روشن کردند.

دانشجویان غیربورسیه از این پس می توانند با مراجعه به دو شعبه ارزی بانکهای تجارت و ملت، ارز مورد نیاز خود را به صورت مبادلاتی تهیه کنند.

صمد کریمی - سخنگوی مرکز مبادلات ارزی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: دانشجویان غیربورسیه با ارائه معرفی نامه به شعب ارزی بانک تجارت می توانند ارز به نرخ مبادلاتی تهیه کنند.

بانک مرکزی هم روز گذشته با صدور بخشنامه ای اعلام کرد که دانشجویان غیربورسیه می‌توانند با ارائه مدارک مثبت به شعب ارزی بانک تجارت مراجعه و نسبت به تامین ارز خود به نرخ مبادله‌ای اقدام کنند.

به گزارش مهر، ارز مبادلاتی در بانکها به نرخ 2548 تومان فروخته می شود که ممکن است طی روزهای آینده این قیمت اندکی نوسان داشته باشد.

در همین زمینه، حسن مسلمی نائینی - معاون بورس وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بانک مرکزی هفته گذشته به این وزارتخانه اعلام کرد که معرفی نامه دریافت ارز برای غیربورسیه ها به منظور ارائه ارز مبادلاتی صادر شود.

به گفته معاون بورس وزارت علوم، معرفی نامه های دریافت ارز تحصیلی، هر دو هفته یک بار در موسسات اعزام دانشجو به خارج که اسامی آنها در سایت سازمان امور دانشجویان قید شده، اقدام به توزیع معرفی نامه می کنند.

در حالیکه بانک تجارت توزیع ارز مبادله ای برای دانشجویان غیربورسیه آغاز کرد، بانک مرکزی از اعلام آمادگی بانک ملت در توزیع ارز مبادله ای خبر داد.

بانک مرکزی در اطلاعیه خود اعلام کرد: " بانک ملت نیز آماده تامین ارز مسافران و بیماران به نرخ مبادله‌ای بر اساس بخشنامه صادره بانک مرکزی است."توزیع ارز دانشجویان غیربورسیه شعبه ارزی بانک های تجارت و ملت

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها