سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سال حوزه در قم برگزار می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 مهر 1391-11 October 2012بازدید 1240
سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سال حوزه در قم برگزار می‌شودپرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر،

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان قم از برگزاری سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سال حوزه در بهمن ماه خبر داد.

حمید خرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در استان قم بیش از هزار ناشر و قریب به 250 فروشگاه کتاب در زمینه های مختلف زیر نظر اتحادیه ناشران استان مشغول به فعالیت است.

وی با بیان اینکه میانگین تیراژ کتاب‌ها در قم 2 هزار نسخه است و این استان مقام اول را در چاپ و نشر کتب دینی دارا است، گفت: در استان سالانه نزدیک به 10 هزار عنوان کتاب منتشر می شود که سه هزار عنوان از آن، کتاب های تجدید چاپ شده و هفت هزار نیز کتاب های چاپ اول هستند.

وی با اشاره به برنامه های جاری اتحادیه ناشران و کتاب فروشان قم، اظهار داشت: از جمله برنامه های اتحادیه ناشران در نیمه دوم سال 91 برگزاری نمایشگاه استانی کتاب در آبان است که آثاری از سراسر کشور در این نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد.

برگزاری جشنواره ناشران در آبانماه

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان قم تاکید کرد: امسال جشنواره ای نیز برای ناشران خواهیم داشت که در آبان ماه برگزار خواهد شد، همچنین برگزاری دومین نمایشگاه کودک و نوجوان از دیگر برنامه های در دست اجرا است.

وی در ادامه اظهار داشت: امسال نیز نمایشگاه کتاب " یاد یارمهربان" به منظور تجهیز کتابخانه های مدارس استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار خواهد شد.

خرمی با بیان اینکه سال گذشته مبلغی قریب به 600 میلیون تومان از طریق اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری قم به این نمایشگاه تعلق گرفت، گفت: از این بین 200 میلیون تومان سهم استانداری، 100 میلیون تومان آموزش و پرورش و 300 میلیون تومان سهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده است.

وی در این باره تاکید کرد: امسال تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا این مبلغ به  یک میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان قم با اشاره به اینکه سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سال حوزه در بهمن ماه امسال برگزار می شود، گفت: سال گذشته 25 ناشر خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده اند و امسال تلاش داریم تا با رایزنی های انجام گرفته کشورها و ناشران اسلامی بیشتری در این نمایشگاه حضور یابند.

40 درصد تخفیف نمایشگاه های کتاب نیمه دوم سال جاری

وی تصریح کرد: تمامی نمایشگاه ها نیم سال دوم سال 91 با 40 درصد تخفیف برگزار می شود که 20 درصد از این تخفیف ها از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و 20 درصد نیز از سوی ناشران تعلق می گیرد.

خرمی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه ها در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می شود و  اطلاع رسانی ها نیز از سوی اتحادیه ناشران انجام خواهد گرفت، گفت: این نمایشگاه ها با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، اتحادیه ناشران و تعاونی ناشران استان برگزار خواهند شد.

وی با بیان اینکه  تمامی افزایش قیمت کاغذ به دلیل گرانی دلار بوده است، اظهار داشت: در حال حاضر 2 درصد کاهش چاپ ناشران قمی را داشته ایم که با همکاری معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  هماهنگی هایی برای واردات کاغذ انجام گرفته است و امیدواریم این مشکل با واردات کاغذ حل شود.


سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سال حوزه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها