پوشش 100درصدی وام تغذیه و بیمه تکمیلی برای دانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   30 مهر 1391-21 October 2012بازدید 1465
پوشش 100درصدی وام تغذیه و بیمه تکمیلی برای دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری از پوشش 100درصدی وام تغذیه و اعطای 100درصدی بیمه تکمیلی به دانشجویان برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از خبرگزاری مهر،‌ کیوان مرادیان در سیزدهمین جلسه اتاق فکر، برنامه ریزی و سیاست های راهبردی وزارت علوم که در دانشگاه لرستان برگزار شد با اشاره به بی تاثیر بودن تحریم ها در روند نرخ گذاری خدمات دانشجویی گفت: افزایش قیمت ارز و تحریم های بین المللی هیچکدام بر روند ارائه کمی و کیفی خدمات دانشجویی در کشور موثر نبوده و وضعیت این حوزه همانند قبل است.

وی با اشاره به پرداخت زودهنگام وام دانشجویی و یارانه های غذای دانشجویان پیش از شروع سال تحصیلی افزود: در بحث انواع وام که حدود 18 نوع وام پرداختی است، از 186 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان رسیده ایم و در حال حاضر این میزان وام در حال پرداخت است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور افزود: تاکید ما بر استفاده از پتانسیل های بخش خصوصی و جایگزینی آن با منابع وزارت علوم و دانشگاهها است و در حال حاضر نیز مقرر شده که خوابگاههایی که بیش از 50 درصد مراحل ساخت آن توسط دانشگاهها انجام شود، از محل منابع دولت برای تکمیل آنها استفاده شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت خدمات دانشگاهها بدون توجه به فرایندهای بیرونی و غیرقابل اعتنا بوده، اذعان داشت: سیاست ما این است که هیچ دانشجویی در کشور نباید به دلیل عدم توان مالی کافی از غذای دانشگاه محروم بماند و به همین دلیل وام تغذیه به دانشجویان پرداخت می کنیم و این وام و مجموعه بدهی های هر یک از دانشجویان، پس از اتمام دوره تحصیل و در یک فرایند 5 ساله بازپرداخت شود.

مرادیان همچنین به روند مثبت ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان در دانشگاه لرستان اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه در سال های اخیر در جهت ارتقاء کیفی خدمات، تغذیه، ایاب و ذهاب و خوابگاه ها گام های خوبی برداشته شده است.پوشش 100درصدی وام تغذیه بیمه تکمیلی دانشجویان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها