افتتاح نخستین باشگاه گردشگری دانشجویان ایران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   10 آبان 1391-31 October 2012بازدید 2147افتتاح نخستین باشگاه گردشگری دانشجویان ایران


نخستین باشگاه گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران به‌منظور بهره­‌مندی عموم دانشجویان گردشگر و میراث‌بان دانشگاه‌های سراسر کشور از خدمات و تسهیلات مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر عباس نامجو - رییس مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران - در این‌باره گفت: اطلاع‌رسانی حرفه‌یی و ارائه‌ی خدمات گردشگری به دانشجویان، آسان‌سازی سفر را به‌دنبال خواهد داشت و درپی آن، توسعه‌ی گردشگری داخلی و بین‌المللی و همچنین افزایش علم گردشگری را موجب خواهد شد. برای رسیدن به این مهم، به فراهم آوردن فضایی منسجم نیاز است که قشر تحصیل‌کرده بتواند از آن طریق به رفع نیازها و خواسته‌های خود در زمینه‌های مختلف سفر و خدمات گردشگری، علم گردشگری، طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی و ... بپردازد. این باشگاه با مطالعه و تمرکز بر نیازهای جامعه‌ی دانشگاهی، توانسته است شرایطی را به‌وجود آورد تا این گروه به‌راحتی از خدمات و برنامه‌های علمی - فرهنگی مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران بهره ببرند.

وی بیان کرد: در چنین فضایی، امکان انتخاب و ارائه‌ی خدمات متنوع گردشگری فراهم است و «باشگاه گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران» بخوبی نیاز به ایجاد چنین فضایی را احساس کرده و مکانی تخصصی را به‌وجود آورده است که در آن، دانشجویان سراسر کشور بتوانند از برنامه‌ها، تورها، همایش‌ها، جشنواره‌ها، طرح‌های علمی - پژوهشی و دوره‌های آموزشی این مرکز بهره‌مند شوند.

او آشناسازی دانشجویان با مواریث تمدن ایران اسلامی در قالب بازدید از میراث‌های طبیعی، تاریخی، باستانی، فرهنگی، تقویت روحیه‌ی خودباوری و تأکید بر هویت ایرانی اسلامی به‌منظور آشنایی با طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ ملی، افزایش علم گردشگری، دسترسی آسان به بانک اطلاعاتی خدمات متنوع باشگاه، تشویق دانشجویان به استفاده از امکانات گردشگری در فصول مختلف سال را از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این باشگاه دانست.

وی به برخی از خدمات «مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران» اشاره کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از برگزاری دوره‌های متوالی همایش ملی خلیج فارس، طرح ملی ایران مرز پرگهر و بازدید دانشجویان از مقاصد فرهنگی و پروژه‌های صنعتی کشور، تورهای مختلف دوچرخه‌سواری، کوهنوردی، طبیعت‌گردی، سلامت و تورهای ویژه‌ی تهران‌گردی، طرح‌های مطالعاتی و دوره‌های آموزشی تخصصی، چاپ نشریات علمی پژوهشی، جشنواره عکس و فیلم دانشجویی.

همه‌ی دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های ایران می‌توانند با عضویت در این باشگاه از برنامه‌ها، خدمات و اردوهای این مرکز که از طریق پایگاه اینترنتی www.istta.ir به اطلاع دانشجویان عضو می‌رسد، بهره‌مند شوند.باشگاه گردشگری دانشجویان ایران

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها