جزوه اساتید الکترونیکی می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 آبان 1391-10 November 2012بازدید 1555جزوه اساتید الکترونیکی می‌شود

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از اجرای طرح آموزش الکترونیک متن باز خبر داد و اعلام کرد که استادان کشور تا پایان سال فرصت دارند برنامه های درسی خود را در سامانه ای.آر.پی وزارت علوم قرار دهند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از مهر، رضا روستا آزاد در همایش معاونان آموزشی دانشگاهها در جمع خبرنگاران از اجرای طرح آموزش الکترونیک متن باز خبر داد و گفت: استادان تا انتهای سال جاری فرصت دارند برنامه های درسی خود را به منظور مشاهده توسط دانشجویان، دانش آموختگان، سایر استادان همچنین مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم در سامانه ای.آر.پی این وزارتخانه قرار دهند.

وی با بیان اینکه از سال آینده استادان باید جزوات خود را روی این سامانه قرار دهند تاکید کرد که یکی از ملاکهای رتبه بندی دانشگاهها الکترونیکی کردن آموزش دانشگاهها است، هر چند متاسفانه کشورمان در این زمینه از سایر کشورهای دیگر عقب مانده است.

به گفته رئیس دانشگاه صنعتی شریف، در الکترونیکی کردن جزوات، لازم است از هایپرلینکها، پاورپوینتها، انیمیشن و سایر موارد استفاده کنند تا برای همه قابل رصد باشد، از سوی دیگر به روز کردن این جزوات در ای.آر.پی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روستا آزاد به مهمترین فواید این شیوه آموزش اشاره کرد و گفت: ارتقا مستمر آموزش، بیان نظرات استادان و دانشجویان همچنین ایجاد رقابت میان استادان از ویژگیهای این شیوه آموزش مجازی به شمار می آید.

وی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص اجباری بودن حضور دانشگاهها و شهریه ای شدن این شیوه آموزش، اظهار داشت: حضور دانشگاهها تشویقی است اما به علت تاثیر این شیوه آموزش در رتبه بندی می توان گفت حضورشان اجباری است.

وی درباره پولی بودن این شیوه مجازی نیز گفت: این شیوه آموزش مثل آموزشهای مجازی رایج در دانشگاههای کشور برای دانشجو هزینه به دنبال خواهد داشت، در حال حاضر برخی دانشگاهها اقدام به برگزاری دوره های آموزش مجازی کرده اند که هر چند این دوره ها به علت انگیزه های مالی برگزار می شوند اما کیفیتی در آموزشهای مجازی نمی توان دید.

عضو شورای راهبری آموزش متن باز با اشاره به عملی کردن شیوه آموزش متن باز طی یک دوره پنج ساله، خاطرنشان کرد که همه دانشگاهها از جمله آزاد اسلامی و پیام نور هم در این طرح مشارکت دارند.

 

 


جزوه اساتید الکترونیکی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها