بیشترین دلیل مراجعه پسران دانشجو به مرکز مشاوره مشکلات بین فردی است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   20 آبان 1391-10 November 2012بازدید 1390بیشترین دلیل مراجعه پسران دانشجو به مرکز مشاوره مشکلات بین فردی است

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: بیشترین آمار مراجعه کنندگان به مرکز مشاوره را پسران تشکیل می دهند و بیشترین دلیل مراجعه آنان مربوط به مشکلات روابط بین فردی است.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از مهر ،لیلا شورین به تشریح فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی پرداخت و گفت: مرکز مشاوره دانشگاه فعالیت جدی خود را از سال 85 به صورت گروهی با حضور روانپزشک، روانسنج، مشاور، روانشناس و مددکار آغاز کرد.

وی ادامه داد: اکنون در تمام دانشکده‌های این دانشگاه دفاتر مشاوره فعال هستند و به صورت میانگین دو روز در هفته روانشناس و مشاور در دفاتر حضور دارند.
مسئول مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افزود: در یکی از دانشکده ها روانپزشک و مددکار به صورت تمام وقت خدمات رسانی می کنند.
وی بابیان اینکه مرکز مشاوره دانشگاه فعالیتهای پیشگیری خود را از نیم سال اول سال تحصیلی آغاز کرده است، یادآورشد: کارگاه‌های مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج، راه‌های پیشگیری از اعتیاد برگزار شده است.
بکارگیری همیاران مشاور در خوابگاه‌ها
شورین با اشاره به روش برقراری ارتباط با دانشجویان گفت: دانشجویانی که نیاز به خدمات مشاوره ای دارند برخی مواقع خود به مرکز مراجعه می کنند و در مواقع دیگر از طریق همیاران مشاور که در خوابگاهها فعال هستند به مرکز معرفی می شوند، همیاران مشاور از خود دانشجویان هستند که در خوابگاهها فعال هستند دانشجویانی را که مشکل دارند به مرکز معرفی می کنند.
وی ادامه داد: همچنین مرکز مشاوره دانشگاه با برگزاری اردوهای تفریحی سلامت روان، مسابقه بهداشت و روان، ارسال پیامک در روزهای جهانی مختلف مانند مبارزه با سیگار، اچ ای وی، انتشار بروشور و حضور در میان دانشجویان سعی می کند با دانشجویان ارتباط بیشتری برقرار کند.
مراجعه نزدیک به هزار دانشجو طی سال گذشته

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افزود: سال گذشته حدود هزار دانشجو با مشکلات مختلف که مهمترین انها روابط بین فردی، تحصیلی، افسردگی و مشاوره ازدواج به مرکز مشاوره دانشگاه مراجعه کردند.
وی ادامه داد: برای این دانشجویان کارگاه مهارت زندگی برگزار می کنیم تا مشکلاتشان تا حدی کاهش یابد.

همیاری اولیا با مرکز مشاوره

شورین افزود: همچنین دانشگاه طرحی دارد به عنوان طرح اولیا که از اولیا کمک می گیرد که اگر فرزندشان با مشکلی مواجه بود آن را برای پیگیری به مرکز مشاوره اطلاع دهند.
بکارگیری اساتید در شناسایی مشکلات دانشجویان

وی یادآورشد: همچنین مرکز بسته های آموزشی را برای اساتید ارسال می کند که در این بسته کتابی است که در مورد وضعیت دانشجویان توضیحاتی داده است تا اساتید با مطالعه این کتاب اگر موردی مشاهده کردند برای ارتقا سلامت دانشجویان ان را به مرکز ارجاع دهند.


پسران دانشجو مرکز مشاوره مشکلات بین فردی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها