پرداخت ارز به دانشجويان غير بورسيه 15 روزه شد است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   23 آبان 1391-13 November 2012بازدید 1525

پرداخت ارز به دانشجويان غير بورسيه 15 روزه شد است
پرتال دانشجویی به نقل از سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور خبر داد: براساس مذاکرات انجام يافته و تصميمات اتخاذ شده مدت زمان پرداخت ارز به دانشجويان غيربورسيه به حداقل زمان ممکن (کمتراز 15 روز) کاهش مي‌يابد.

پرتال دانشگاهی به نقل از ايسنا، با اعلام اين خبر گفت: يکي از اهداف راه‌اندازي مرکز مبادلات ارزي توسط بانک مرکزي، پوشش تقاضاهاي بخش خدمات شامل ارز دانشجويان غيربورسيه، مسافران و بيماران بوده است. ضمن اين‌که بانک مرکزي از طريق مرکز علي‌رغم ورود به فاز سوم ارائه‌ي خدمات بانکي و ارزي، پذيراي هموطنان در خصوص پاسخ‌گويي به سوالات ارزي آنها و هم‌چنين مشکلات بانکي( ارزي) آنها بوده است.

طي اين مدت اعتراضات و شکاياتي در خصوص تخصيص ارز دانشجويان غيربورسيه (مقطع فوق‌ليسانس و بالاتر) انجام گرفته و مشکلات مربوطه در ارباب رسانه و جرايد نيز منعکس شده است در اين خصوص بانک مرکزي حسب وظايف قانوني خود در تعامل با بانک‌هاي عامل و به خصوص بانک تجارت به عنوان بانک عامل ارائه خدمات به دانشجويان غيربورسيه توافقات جديدي را انجام داده است که برخي از آنها تاکيد بر توافقات قبلي و برخي ارائه‌ي راهکارهاي جديد جهت تسريع فرايند اختصاص ارز به دانشجويان آزاد است.

بانک تجارت به عنوان بانک عامل براساس مدارک مثبته نسبت به دريافت ريال از دانشجويان غيربورسيه اقدام کرده و پس از ارائه‌ي آمار تجميعي روزانه به بانک مرکزي اين بانک در اسرع وقت نسبت به تامين اسکناس (ارز) اقدام
خواهد کرد.

هم‌اکنون با توجه به پيش‌بيني‌هاي انجام يافته هيچ محدوديتي از بابت تحويل ارز به بانک مزبور بابت دانشجويان غيربورسيه وجود ندارد، به عبارت ديگر بانک مرکزي ارز دانشجويان را براساس فرآيند فوق تمام و کمال تامين خواهد کرد ضمن اينکه مقرر شده بانک مزبور نسبت به اختصاص شعب ارزي بيشتر جهت ارائه‌ي خدمات ذکر شده اقدام کند.

در صورت وجود کاستي‌ها و مشکلات احتمالي در آينده امکان استفاده از خدمات ساير بانک‌ها جهت پوشش تقاضاهاي فوق‌الذکر در صورت تاييد مقامات بانک مرکزي وجود دارد.

حداکثر ارز پرداختي به دانشجويان غيربورسيه بابت هزينه‌ي اقامت و شهريه براي يک سال معادل 27 هزار دلار به نرخ مبادله‌اي است.

از هموطنان عزيز مي‌خواهيم که در صورت وجود مشکلات در فرآيند تخصيص ارز به دانشجويان غيربورسيه موضوع را به روابط عمومي بانک مرکزي ( تلفن گوياي 29954855 ) يا مرکز مبادلات ارزي کشور منعکس کنند تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات هموطنان اقدامات لازم انجام شود.


پرداخت ارز به دانشجویان دانشجویان غیر بورسیه کوتاه شدن زمان پرداخت ارز به دانشجویان غیر بورسیه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها