سهم دانشجو در پيگيری دغدغه‌های اجتماعی كاهش يافته است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   25 آبان 1391-15 November 2012بازدید 1158

سهم دانشجو در پيگيری دغدغه‌های اجتماعی كاهش يافته است


با كاهش مرجعيت دانشجو، نه تنها دانشجو بلكه كشور ضرر مي‌كند.

فارغ التحصيل مقطع كارشناسي دانشكده فني دانشگاه تهران در سال 54 خطاب به دانش‌آموختگان اين دانشكده، گفت: از نام «فني» پاسداري و نسبت به انسجام دانشكده فني به عنوان يك فارغ التحصيل فني تلاش كنيد و بدانيد كه مسئوليت سنگيني در توسعه و آباداني كشور بر عهده داريد.

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری ايران (ايسنا) دكتر محمدرضا عارف امروز در مراسم هفتاد و يكمين جشن دانش آموختگي پرديس دانشكده‌هاي فني دانشگاه تهران كه به عنوان يك فارغ‌التحصيل موفق دانشگاه تهران دعوت شده بود، تصريح كرد: اگر كار مفيدي تاكنون انجام داده‌ام مديون اين دانشكده و اساتيد آن هستم.

وي با بيان اينكه بخش قابل توجهي از آيين‌نامه‌هاي آموزش عالي مربوط به دانشگاه تهران است، تصريح كرد: هميشه بر اين باورم كه اگر آموزش عالي بخواهد دين خود را ادا كند بايد به دانشگاه تهران توجه ويژه داشته باشد چرا كه اين دانشگاه شاخص‌هاي ويژه‌اي در جهت توسعه در خود دارد.

وي با اشاره به دانشكده فني دانشگاه تهران با بيان اينكه اين دانشكده قلب دانشگاه تهران است، تصريح كرد: 16 آذر سال 32 از دانشكده فني آغاز شد و همچنين تشكل اسلامي و صنفي نيز در دانشكده فني شكل گرفت و به ترتيب در ديگر دانشگاه‌ها جلو رفت. در حال حاضر نيز برجسته ترين اساتيد فني كشور فارغ التحصيلان دانشگاه تهران و دانشكده فني بوده‌اند و از 48 عضو فرهنگستان علوم، 10 عضو آن فني هستند كه از اين 10 عضو نيز پنج عضو مربوط به دانشگاه تهران است.

وي خطاب به فارغ التحصيلان دانشكده‌هاي فني دانشگاه‌تهران تاكيد كرد: حفظ جايگاه اين دانشگاه علاوه بر اينكه بر دوش شماست، بلكه وظيفه همه مسئولان و دلسوزان كشور است كه جهت توسعه كشور به دانشگاه‌ها توجه كليدي داشته باشند.

عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي شريف به دانش آموختگان حاضر توصيه كرد كه روحيه خوبي كه در اين دوران اندوخته‌ايد را حفظ و سعي كنيد و در خدمت مردم باشيد و تامين رفاه و آسايش مردم را اولويت خود قرار دهيد. تا دين خود را در راه تعالي و پيشرفت كشور عطا نماييد.

وي در ادامه با بيان اينكه قوي‌ترين كانون فارغ التحصيلان مربوط به دانشكده فني دانشگاه تهران است، به فارغ‌التحصيلان توصيه كرد كه نقش اين كانون را گسترش دهند و تلاش كنند همچون هشت دهه مباركي كه از نام دانشكده فني گذشته است، اين دانشكده همچون گذشته موفق عمل كند.

عارف در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد بر اينكه جنبش دانشجويي با چالش‌هايي مواجه است، گفت: دانشكده‌هاي فني در دوره‌هاي مختلف در حل چالش‌ها نقش بسياري داشته‌اند كه در اين زمينه نيز مي توانند كمك چنداني داشته باشد.

به گفته عارف در گذشته نه چندان دور دانشجو مرجعيت داشت كه متاسفانه اين مرجعيت كم شده كه در اين موضوع نه تنها دانشجو بلكه كشور ضرر مي‌كند.

به گفته عارف، مسئوليت پذيري دانشجويان نسبت به گذشته كم شده است و بيشتر مسائل خودشان را مطرح مي كنند كه اين موضوع نيز حق است اما بايد بدانيم كه ما يك مسئوليت اجتماعي نيز داريم.

عارف با بيان اين نكته كه سهم دانشجو در پيگيري دغدغه‌هاي اجتماعي كم شده است، تصريح كرد: جنبش دانشجو در همه دوران‌ها نقش زيادي داشته است كه هم اكنون بايد اين موضوع مورد توجه قرار گيرد و در اين راستا بايد كاهش نقش جنبش دانشجويي بدون هيچگونه پيش داوري مورد بررسي قرار گيرد.

کاهش سهم دانشجو در دغدغه های اجتماعی سهم دانشجو در دغدغه های اجتماعی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها