تدوین شاخص‌های تعیین دانشجویان فرهنگی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   15 آذر 1391-05 December 2012بازدید 1137
تدوین شاخص‌های تعیین دانشجویان فرهنگی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان خواستار تدوین شاخص‌های تعیین دانشجویان فرهنگی برای عضویت در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شد.

کمال امانی سه‌شنبه‌ شب در مراسم تجلیل از 330 نفر از نخبگان و دانشجویان دانشگاه کردستان در سنندج، اظهار کرد: انتخاب دانشجویان برتر به شناخت اصولی از دانشجویان بر می‌گردد و گروه‌های آموزشی دانشگاه شناخت بیشتری از وضعیت علمی و تحصیلی دانشجویان دارند بر همین اساس باید دقت و حساسیت بیشتری در انتخاب دانشجویان برتر صورت گیرد.

به گفته وی، دانشجویان مقطع کارشناسی با معدل حداقل 17 و ارائه معرفی‌نامه از دو عضو هیئت علمی دانشکده، مشارکت موثر در انتشار پذیرش نهایی حداقل یک مقاله کامل در مجلات علمی پژوهشی دارای نمایه معتبر و مورد تائید بنیاد و داشتن حداقل نقش موثر در حل یک معضل کاربردی و مورد نیاز کشور با اعمال دانشگاه از موارد پیش‌نیاز بررسی پرونده متقاضیان است.

امانی معدل حداقل 16 در دوره کارشناسی و حداقل 17 در دوره کارشناسی ارشد، ارائه معرفی‌نامه از سوی استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد، پذیرش مقاله، مشارکت در نظریه‌پردازی و داشتن نقش موثر در حل یک معضل کاربردی را از شرایط عضویت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در دفتر  استعدادهای درخشان دانشگاه عنوان کرد.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان درباره شرایط دانش‌آموختگان مقطع دکتری نیز گفت: داشتن معدل حداقل 17 در دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری و کسب امتیاز عالی از رساله دکتری، ارائه معرفی نامه از استاد راهنمای دوره دکتری، انتشار یا پذیرش نهایی سه مقاله کامل در مجلات علمی پژوهشی مورد تائید، مشارکت موثر در نظریه‌پردازی، داشتن نقش موثر در حل یک معضل راهبردی و یا کاربردی مهم از شرایط عضویت در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه است.

وی به امتیازات پژوهشی، فناوری و نوآوری دانشجویان اشاره کرد و گفت: امتیازات فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان توسط کمیته‌ای تخصصی از اساتید با انتخاب بنیاد محاسبه می‌شود.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان درباره فعالیت‌های آموزشی فرهنگی دانشجویان نیز گفت: دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب با کسب حداقل 10، 20 و 35 امتیاز به عنوان داوطلبان مجاز برای بررسی احراز استعداد برتر آموزشی، پژوهشی و نوآوری شناخته می‌شوند.

امانی درباره تعداد انتخاب‌شوندگان و جوایز نیز گفت: هر ساله بنیاد با توجه به سقف اعتبارات خود از میان دانشجویان واجد شرایط تعدادی را که دارای بیشترین امتیاز هستند به عنوان استعداد برتر آموزشی، پژوهشی و فناوری  معرفی می‌کند که مشمول آئین‌نامه‌های اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و سایر مزایای تعلق‌گرفته به آن افراد خواهد شد.

در مراسم تجلیل از نخبگان و دانشجویان که با حضور جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه و حضور پرشور دانشجویان برگزار شد از 330 نفر از دانشجویان برتر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

تدوین شاخص‌ها تعیین دانشجویان فرهنگی شاخص های دانشجویان فرهنگی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها