تجلیل از 300 دانشجوی برتر کردستانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   15 آذر 1391-05 December 2012بازدید 1227

تجلیل از 300 دانشجوی برتر کردستانی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: 330 نفر از دانشجویان و نخبه‌های برتر دانشگاه کردستان در مراسمی با حضور جمعی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه کردستان سه‌شنبه شب در این مراسم، اظهار کرد: ‌این دانشجویان نماینده 12 هزار دانشجوی دانشگاه کردستان هستند که مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

جهانشیر امینی به حضور دانشجویان در انجمن‌های مختلف دانشگاه به منظور پرورش استعدادهای آنها تاکید کرد و گفت: در دانشگاه کردستان بیشتر از 30 انجمن علمی و دانشجویی فعال است که موفقیت‌های بسیاری به دست آورده‌اند.

به گفته وی، هر انجمن به تناسب کیفیت و کمیت کاری و میزان فعالیت خود کمک‌های مالی ویژه‌ایی را از طرف دانشگاه دریافت می‌کند.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به فعالیت سه مرکز رشد، کارآفرینی و ارتباط با صنعت در دانشگاه، گفت: تبدیل ایده به عمل وظیفه اصلی این مرکز است به طوری که افرادی که ایده و خلاقیتی دارند با مراجعه به این مرکز زمینه رشد و پرورش آن را به دست می‌آورند.

وی به موفقیت‌های دانشجویان این دانشگاه در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: دانشگاه کردستان به عنوان بزرگ‌ترین مرکز علمی فرهنگی استان در سال‌های اخیر نقش مهمی را در توسعه و بالندگی منطقه ایفا کرده است.

به گفته امینی، دانشگاه و جامعه جدای از هم نیستند و اعتمادسازی بین دانشگاهیان و مردم استان امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی بر استفاده از طرح‌های دانشجویان در مدیریت اجرایی استان تاکید کرد و گفت: باید از طرح‌های دانشگاهیان و نیروهای تحصیلکرده استفاده شود تا روند توسعه تسریع یابد.

در این مراسم یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان که رتبه برتر کنکور کارشناسی ارشد را به دست آورده بود و هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی در دانشگاه علامه طباطبایی است ضمن تقدیر از اساتید و مجموعه دانشگاه، دانشجویان را به تلاش بیشتر برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و همچنین شرکت در المپیاد دانشجویان کشور دعوت کرد.

جمال بارخدا از استعدادها و خلاقیت دانشجویان دانشگاه کردستان و همچنین مزایای المپیاد دانشجویی سخن گفت.

وی گفت: شرکت در المپیاد کشوری دانشجویان به دو روش مستقیم که کسب رتبه یک تا 14 دانشجویان کارشناسی و روش غیرمستقیم از طریق مدیر گروه‌ها انجام می‌شود.

بارخدا با ابراز خوشحالی از موفقیت دانشجویان منطقه، گفت: در حال حاضر 30 تا 40 درصد از دانشجویان دانشگاه علامه در مقطع کارشناسی ارشد از مناطق کردنشین و به خصوص از فارغ‌التحصیلان دانشگاه کردستان هستند که جای بسی افتخار است.

این دانشجوی کردستانی که رتبه نخست کارشناسی ارشد و رتبه سوم المپیاد دانشجویی را دارد، از دانشجویان خواست که مدت دو ماه مانده به کنکور ارشد را با تلاش و جدیت بیشتری برای موفقیت در این مقطع تحصیلی سپری کنند.

در این مراسم از 330 نفر از دانشجویان برتر رشته‌های مختلف تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با اهدای لوح تقدیر و دیگر هدایا تقدیر و تجلیل به عمل آمد.


تجلیل از دانشجویان برتر کردستانی تجلیل دانشجویان نخبه های برتر

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها