دغدغه‌های دانشجویان و پیوستگی بین آموزش و پژو هش حداقل است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   28 آذر 1391-18 December 2012بازدید 1026
دغدغه‌های دانشجویان و پیوستگی بین آموزش و پژو هش حداقل است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دغدغه دانشجویان کشور چرخش پیدا کرده است، در سال‌های قبل دانشجویان بیشتر دغدغه مواردی نظیر خوابگاه را داشتند ولی امروز پیگیر مطالبات رهبر در حوزه علم و فناوری هستند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در مراسم رونمایی از آثار پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در این پژوهشگاه گفت: نقص آموزش عالی کشور این است که پیوستگی بین آموزش و پژوهش در آموزش عالی حداقل است و بخش پژوهش باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: توسعه رشته‌های تحصیلات پژوهی می‌تواند در جبران این نقیصه مؤثر باشد و همچنین اگر بنا به فرموده مقام معظم رهبری دانشگاه‌ها دارای پژوهشگاه باشند خلاء میان آموزش و پژوهش جبران می‌شود زیرا در حال حاضر تقریبا ارتباط بین دانش و پژوهش قطع است.

خواجه سروی ادامه داد: در دوره‌ای که ما در آن هستیم با امکاناتی که وجود دارد و تعداد 4 میلیون و 400 هزار دانشجو و 100 هزار استاد و کارکنان دانشگاه‌ها باید این نقیصه را جبران کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم گفت: در رابطه با مسئله حجاب نیز بحث‌های منفی که در مورد دانشجویان گفته می‌شود را نمی‌توانم باور کنم زیرا مجموعه آموزش عالی بسیار دیندار و پرتحرک هستند و می‌توان به این مجموعه بزرگ امیدوار بود.

وی ادامه داد: مهمترین سرمایه ما نیروی انسانی است که امروزه تعداد زیادی از این نیروها وارد آموزش عالی شدند در حالی که تا چندین سال پیش دانشکده‌ای وجود داشت که طی 12 سال حتی یک عضو هیئت علمی نیز جذب نمی‌کرد.

خواجه‌سروی با بیان اینکه نقص‌هایی در حوزه اساتید وجود داشته که در حال رفع شدن است، گفت: در حوزه وزارت علوم بحث باز‌آموزی اساتید را نداشتیم که این مسئله نیز آغاز شده و در حال ادامه است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم عنوان کرد: تاکنون آنچه از اعضای هیئت علمی خواسته می‌شد خدمات علمی ـ اجرایی بود ولی در حال حاضر موارد فرهنگی اجتماعی نیز از اساتید خواسته می‌شود و این مسئله رو به رشد است تا نسلی که در آینده از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند انسان‌هایی طراز انقلاب اسلامی باشند.

وی گفت: در حال حاضر دغدغه دانشجویان کشور چرخش پیدا کرده است به طوری که در سال‌های قبل دانشجویان بیشتر دغدغه خوابگاه و مواردی نظیر خوابگاه را داشتند ولی در حال حاضر پیگیری مطالبات رهبر در حوزه علم و فناوری، پژوهش، مسائل فرهنگی، دینی و غیره هستند.

دانشجو آموزش و پژوهش دغدغه های دانشجو

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها