باشگاه های فرهنگی دانشجویی در مراکز علمی کاربردی راه اندازی خواهد شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   02 دی 1391-22 December 2012بازدید 1184

باشگاه های فرهنگی دانشجویی در مراکز علمی کاربردی راه اندازی خواهد شد


معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی از آغاز طرح راه اندازی باشگاه های فرهنگی دانشجویی در مراکز این دانشگاه تا پایان امسال خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  ˈمهدی فیضˈ روز شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: باشگاه های فرهنگی دانشجویی تا پایان سال 1391 در پنج مرکز و واحد استانی علمی کاربردی به صورت آزمایشی راه اندازی می شود.

به گفته وی درصورت مثبت بودن نتایج فعالیت باشگاه های فرهنگی دانشجویی، این باشگاه ها در مهرماه سال 92 برای تمام استان های کشور ایجاد خواهد شد.

فیض خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی مراکز علمی کاربردی با محدودیت فضا روبه رو هستند با فعالیت باشگاه های فرهنگی، دانشجویان علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و علمی می توانند به این باشگاه ها مراجعه و از امکانات آن استفاده کنند.** ترسیم ˈسیمای فارغ التحصیل مطلوب دانشگاه جامع علمی کاربردیˈ

وی همچنین به ترسیم ˈسیمای فارغ التحصیل مطلوب دانشگاه جامع علمی کاربردیˈ اشاره کرد و گفت: در این طرح که مبانی نظری آن تهیه و تدوین شده، نقش های هفتگانه ای برای فارغ التحصیل مطلوب علمی کاربردی درنظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی در تشریح این نقش ها گفت: در این فرآیند، نقش فرد در مقابل خودش، امور عبادی و مناسک مذهبی، سرپرست فعلی یا آینده خانواده، اشتغال دانش بنیان، تعامل با محیط زیست و منابع طبیعی، تعامل با مردم و نهایتا نقش موثر وی در جریان های سیاسی و اجتماعی کشور تعریف شده است.

وی تصریح کرد که فارغ التحصیل دانشگاه باید علاوه بر آموخته های آموزشی و پژوهشی، مهارت های لازم را در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و معنوی را کسب کرده و خود را برای یک زندگی سالم و پربار مهیا ساخته باشد.

فیض ادامه داد: شاخص های ارزیابی برای نقش های هفتگانه برای دانشجویان و دانش آموختگان علمی کاربردی تا پایان امسال نهایی می شود و الگو و مبنایی برای برنامه ریزی و ارزیابی دانشجویان و حتی ارزیابی مراکز ما خواهد بود و حتی در انتخاب دانشجوی نمونه سال های آینده نیز ملاک عمل قرار خواهد گرفت.** تعیین 34 جشنواره سراسری فرهنگی علمی کاربردی

وی همچنین به تعریف و تعیین 34 جشنواره سراسری فرهنگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: اجرای این برنامه ها میان واحدهای مراکز علمی کاربردی در 31 استان کشور تقسیم خواهد شد.

فیض یادآور شد: به جز استان تهران که عهده دار اجرای چهار جشنواره فرهنگی شده است دیگر استان ها، برگزاری یک جشنواره را متقبل خواهند شد و آن را به صورت سراسری و برای کل کشور برگزار خواهند کرد.دانشگاه دانشگاه علمی و کاربردی باشگاه های فرهنگی دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها