افزایش چندبرابری نرخ غذا در علمی کاربردی و پاسخ های معاون دانشجویی به آن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   03 دی 1391-23 December 2012بازدید 1075

افزایش چندبرابری نرخ غذا در علمی کاربردی و پاسخ های معاون دانشجویی به آن

در پی افزایش ناگهانی و چند برابر شدن نرخ غذای دانشجویی در یکی از واحدهای دانشگاه جامع علمی کاربردی، معاون دانشجویی این دانشگاه علت اصلی را در یارانه ارزاقی که به این واحد تعلق می گیرد، عنوان کرد.

برخی دانشجویان در یکی از واحدهای دانشگاه علمی کاربردی اعلام کردند که نرخ ژتون از 400 تومان به 3500 تومان معادل قیمت تمام شده غذا، طی یک ماه گذشته افزایش یافته است.

پرتال دانشگاهی به نقل از در همین باره، علی صدر معاون دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفتگو با خبرنگار مهر، علت اصلی را اینطور عنوان کرد که صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به برخی واحدهای این دانشگاه به علت پودمانی بودن یارانه ارزاق اختصاص نمی دهد و این یارانه تنها در اختیار واحدهایی قرار می گیرد که دوره های ترمی برگزار می کنند.

به گفته وی، برخی واحدهای علمی کاربردی دانشجویان دوره های ترمی و پودمانی را با هم پذیرش می کند، اما درست نیست که عنوان کنیم برای دانشجویان ترمی مبلغ 1000 تومان و برای دوره های پودمانی حداکثر 2500 تومان باید دریافت شود.

صدر افزود: بنابراین سعی کردیم از دانشجویان دوره های ترمی مبلغ 1000 تومان به عنوان نرخ غذا دریافت کنیم و این نرخ هم مصوبه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای دانشجویان دوره های ترمی است.

این مقام مسئول در دانشگاه علمی کاربردی در خصوص دانشجویانی که در دوره های پودمانی تحصیل می کنند هم اعلام کرد که این دانشجویان باید قیمت تمام شده غذا را پرداخت کنند و واحدهای علمی کاربردی هم قرار نیست هر سقفی از جمله 3500 تومان را برای ارائه یک پرس غذا تعیین کنند، به همین منظور واحدهای استانی در این زمینه موظف به نظارت بر قیمتها شده اند.

در همین زمینه منصور حبیب پور گودرزی - قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: دانشجویان واحدهای دانشگاه علمی کاربردی به علت عدم دریافت سرانه رفاهی در قیمتهای دوم صندوق رفاه قرار می گیرند و می توانند تا سقف 1200 تومان به دانشجویان غذا ارائه دهند.

با این حال علی صدر اعلام کرد در خصوص این گفته مسئول صندوق رفاه تاکید کرد: نرخ غذای 1200 تومانی برای دانشجویانی است که یارانه ارزاق دریافت می کنند و صندوق رفاه جایی می تواند نظارت کند که یارانه پرداخت می کند و اگر یارانه را بدهند ما سقف اعلام شده از سوی این صندوق را رعایت می کنیم.


دانشجو غذای دانشجو معاون دانشجو دانشگاه علمی و کاربردی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها