ارائه گزارش مثبتی از تفکیک جنسیتی در دانشگاه به مراجع

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   15 دی 1391-04 January 2013بازدید 4847
ارائه گزارش مثبتی از تفکیک جنسیتی در دانشگاه به مراجع


معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به اینکه شهدای گمنام نباید در دانشگاه‌ها گمنام واقع شوند، گفت: طرح تفکیک جنسیتی در سطح بسیار خوبی اجرا شده است و گزارش آن به مراجع و مقام رهبری ارسال خواهد شد.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام محمدمهدی عرب انصاری در جلسه کمیسیون دانشجویی استان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم برگزار شد، با اشاره به تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام و لزوم معنوی‌سازی فضای دانشگاه‌ها، اظهار کرد: باید مراقب باشیم شهدای گمنام در دانشگاه‌ها گمنام نباشند.

وی با تاکید بر اینکه خاکسپاری شهدا در راستای معنوی‌سازی فضاهای دانشگاه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: قطعا سخنان و نصایح اساتید و برنامه‌های فرهنگی در بهبود محیط و تربیت مذهبی در فضای دانشگاه‌ها موثر خواهد بود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاه‌ها را منبع فیض نشر معنویت دانست و اضافه کرد: باید منتظر برکات ویژه و عنایت شهدا بعد از خاکسپاری باشیم و به همین دلیل باید مقبره شهدا نقطه عطف برنامه‌های مذهبی باشد.

*شهدای گمنام محور فعالیت‌های فرهنگی باشند

عرب انصاری با بیان اینکه شهدای گمنام تاکنون در غربت بوده‌اند بنابراین باید هم‌اکنون محور فعالیت‌های فرهنگی و علمی باشند، خاطرنشان کرد: نقطه اوج فعالیت‌های فرهنگی یادمان شهدا است و این مقبره شهدا می‌تواند کلید حل مشکلات دانشگاه باشد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز دانشجو که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار کرد: دفتر رهبری در قم در کنار مراکز مذهبی و فرهنگی می‌تواند در اتحاد دانشجویان و یکسان‌سازی برنامه‌ها موثر باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به دهه بصیرت، تصریح کرد: در 19 دی باید حضور دانشگاهیان در دیدار با مقام معظم رهبری چشمگیر باشد.

*گزارش مثبتی از اجرای طرح تفکیک جنسیتی به مراجع ارائه می‌شود

عرب انصاری با اشاره به اجرای طرح تفکیک جنسیتی در برخی دانشگاه‌های قم اظهار کرد: این طرح در سطح دانشگاه‌ها بسیار خوب اجرا شده است و گزارش آن به مراجع و مقام رهبری ارسال خواهد شد.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام مجتبی الهیان رئیس منطقه 18 دانشگاه آزاد اسلامی طی سخنان کوتاهی اظهار کرد: خون‌های پاک شهیدان برای ایجاد نظام انقلاب اسلامی نثار شده است و ما وظیفه داریم در شرایط کنونی با بصیرت حرکت کنیم که انقلاب به اعتلای خود برسد.همچنین غلامعلی قاسمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم نیز در این جلسه تصریح کرد: کنترل، نظارت و ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویان، مساعدت در انتقال دانشجویان دختر غیر بومی به شهرستان‌های خود، راه‌اندازی و تقویت فعالیت‌های دفتر مشاوره، بهبود امور سلف سرویس و بوفه‌ها و به‌روز رسانی امور فارغ‌التحصیلان از اقدامات انجام شده حوزه دانشجویی است که با تلاش بیشتر همکاران در حوزه دانشجویی نسبت به کسب رضایت بیشتر دانشجویان موفق باشیم.


دانشگاه دانشجو تفکیک جنسیتی گزارش مراجع

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها