اجرای طرح «بارش حکمت» ویژه دانشجویان تحت حمایت امداد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   14 دی 1391-03 January 2013بازدید 1430


اجرای طرح «بارش حکمت» ویژه دانشجویان تحت حمایت امداد


مدیر اداره فرهنگی کمیته امداد خوزستان گفت: به منظور تعمیق باورهای دینی و بهره‌گیری دانشجویان تحت حمایت امداد از سخنان گهربار امیرمومنان حضرت علی (ع) در نهج البلاغه طرح بارش حکمت برگزار می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از جمشید هاشمی فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: این طرح قرار است با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به مدت 110 روز و با سیر مطالعه کتاب نهج‌البلاغه برای دانشجویان برگزار و در پایان با برگزاری مسابقه‌ای در بین آنها از برگزیدگان تجلیل شود.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان یکی از گروه‌های ویژه تحت حمایت کمیته امداد هستند، اضافه کرد: نیازهای دانشجویان نیز با سایر مددجویان کمیته امداد متفاوت است و باید خدمت‌دهی به این گروه بر اساس نیازی که دارند، صورت گیرد.

به گفته وی در سال جاری یک میلیارد و 690 میلیون ریال اعتبار به منظور حمایت از دانشجویان زیر پوشش کمیته امداد خوزستان اختصاص یافته است.

هاشمی فرد تصریح کرد: خدماتی که ما برای دانشجویان زیر پوشش ارائه می‌کنیم، بخشی از خدمات تحصیلی شامل کمک‌هزینه تحصیلی ماهانه و نیز کمک به پرداخت شهریه دانشگاه آنان است.

وی افزود: براساس آنچه در بودجه سال 90 تعریف شده، دانشجویان دانشگاه پیام نور زیر پوشش کمیته امداد از پرداخت شهریه معاف هستند.

هاشمی فرد از برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی ویژه دانشجویان مددجوی زیر پوشش این نهاد با موضوع بررسی پژوهشگرانه سبک زندگی از منظر مقام معظم رهبری خبر داد.

مدیر اداره فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان، مفهوم شناسی سبک زندگی در معارف اسلامی، ضرورت گفتمان سازی مفهوم «سبک زندگی »، چگونگی شکل گیری سبک و شیوه زندگی، آسیب شناسی وضع موجود سبک زندگی در ایران، علت یابی عدم پیشرفت در سبک زندگی، چاره‌جویی و ارائه راهکار مناسب برای رفع آسیب‌های موجود سبک زندگی در ایران را از جمله موضوعات این مسابقه برشمرد.

وی در پایان بیان داشت: مقالات برگزیده این جشنواره در سطح کشور انتخاب می‌شوند و از نفرات برتر با اهدای جوایزی تقدیر می‌شود.دانشجو امداد تحت حمایت امداد طرح بارش حکمت

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها