محقق اردبیلی جزو 25 دانشگاه برتر کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   16 دی 1391-05 January 2013بازدید 1465


محقق اردبیلی جزو 25 دانشگاه برتر کشور


رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بر اساس آخرین رتبه‌بندی 96 دانشگاه کشور دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه 25 دانشگاه کشوری قرار گرفته است.


پرتال دانشگاهی به نقل از  مسعود گنجی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در سال‌های گذشته در این رتبه‌بندی در رده‌های پایین‌تری قرار داشتیم اما با گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی و موفقیت‌های اخیر در گروه پژوهش و تحقیقات توانستیم به عنوان قطب مراکز علمی و دانشگاهی کشور قرار بگیریم.

وی ادامه داد: برای اولین بار دانشگاه محقق اردبیلی جزو شاخص‌ترین دانشگاه‌های بین‌المللی نیز قرار گرفت و ما برای اولین بار در این لیست توانستیم برای استان اردبیل موفقیتی جدید کسب کنیم.

این مسئول عنصر اصلی پیشرفت و حرکت‌های روبه جلو یک جامعه پویا را تکیه بر نیروهای متخصص و کارآمد توصیف کرد و افزود: هر چقدر در یک منطقه آموزش عالی و مراکز دانشگاهی توسعه یابد به همان میزان آن جامعه در مسیر رشد و ترقی گام برمی‌دارد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در عصر کنونی و در رقابت نفس‌گیر کشورهای مختلف توسعه یافته و در حال توسعه جامعه‌ای موفق است که بتواند مراکز علمی پژوهشی دانشگاهی و تحقیقاتی بسیار قوی و کارآمد داشته باشد، تصریح کرد: در این زمینه ما نیز توانسته‌ایم حرکت‌های موثر و تاثیر‌گذاری را در یک دهه اخیر شاهد باشیم.

گنجی بیان داشت: هم اکنون 45 مرکز آموزش عالی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که در این مراکز بیش از 74 هزار دانشجو تحصیل می‌‌کنند.

وی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشگاه پایه و مادر در طی سال‌های اخیر فعالیت‌های چشمگیری را به سرانجام رسانده و از یک حالت منطقه‌ای به وضعیت ملی و بین‌المللی تبدیل شده است.

این مسئول بیان داشت: تنها در سه سال گذشته ما توانسته‌ایم تنها دو رشته دکتری را به 38 رشته ارتقا دهیم و در کنار آن دانشگاه محقق اردبیلی در بسترسازی برای توسعه تحصیلات تکمیلی توانسته است هم از لحاظ کمی و هم کیفی موفق عمل کند.

وی به دایر بودن 68 رشته کارشناسی ارشد و همچنین 68 رشته کاردانی و کارشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد و ابراز داشت: هم اکنون در این دانشگاه 174 رشته دایر شده و ما اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته توانستیم رتبه دوم را در فعالیت‌های فرهنگی به دست آوریم و در امور آموزشی نیز جزو سه دانشگاه برتر کشور شناخته شدیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بیان داشت: این دانشگاه به لحاظ فعالیت‌های معنوی و ارزشی به ویژه در تدوین فرهنگ ارزش‌مدار عاشورایی توانسته است به دانشگاه عاشورایی ارتقا یابد.

گنجی در پایان اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبیلی در مسیر توسعه روز افزون خود همچنان بالنده و پر امید به آینده سعی می‌کند جایگاه برتر و ممتاز را حفظ کرده و احیا کند.


دانشگاه دانشگاه اردبیلی دانشگاه برتر کشور دانشگاه برتر محقق اردبیلی

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها